Dobrý podvečer, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dva brankáři, osm obránců a třináct útočníků, dohromady třiadvacet hráčů. Takovou podobu momentálně má soupiska hokejistů LHK Jestřábi Prostějov poté, co její dlouho velmi nízkou početnost rozšířila během posledních týdnů řada ohlášených příchodů nových posil v rychlém sledu.

Tahle kompletní třiadvacítka borců dorazila na čtyřdenní kondiční soustředění v domácím prostředí. V uplynulé sezóně přitom za elhákáčko nastupovalo dvanáct členů současného týmu, což je o kousek víc než polovina. Nových akvizic angažovala hanácká organizace jedenáct, ovšem některé z nich už dříve v prostějovských službách také působily.
S věkovým průměrem 25 let zatím jde spíše o mladší kolektiv, který určitě má zajímavý potenciál. Leč dopředu se jen těžko odhaduje, na co by v nejbližším ročníku rozšířené Chance ligy ČR 2020/2021 mohl stačit. „Teď ještě nedokážu přesněji říct, jak dobrý, či silný mančaft máme. Víc se ukáže až na ledě,“ odtušil nový hlavní trenér Jiří Šejba.
Současné složení celku přitom nepovažuje za úplně hotové, počítá s jeho částečným doplněním. „Myslím, že kádr je vytvořený z nějakých devadesáti procent a chceme ještě někoho přivést. Což je však i otázka dohody s majitelem klubu, na koho případně budou finance. Uvidíme,“ připojil Šejba obecně.
Vzhledem k pravděpodobným zdravotním absencím, k nimž během soutěže dochází, by do každé řady minimálně jedna další tvář přijít měla. Do obrany i do útoku v optimálním případě i víc.

současný hráčský kádr prostějovských hokejistů

BRANKÁŘI
Zůstal: Kryštof Rochla.
Přišel: Ondřej Bláha (Vsetín).
OBRÁNCI
Zůstali: Tomáš Drtil, František Hrdinka, Petr Krejčí, Martin Pěnčík.
Přišli: Jakub Matyáš (Frýdek-Místek), René Piegl (Jihlava), Aleš Sova (Znojmo), Robin Staněk (Jihlava).
ÚTOČNÍCI
Zůstali: Dominik Hrníčko, Petr Chlán, Tomáš Jandus, Matěj Novák, Kryštof Ouřada, Daniel Vachutka, Lukáš Žálčík.
Přišli: David Bartoš (Znojmo), Michal Gago (Znojmo), Tomáš Kaut (Kladno), Lukáš Motloch (Frýdek-Místek), Petr Mrázek (Znojmo), František Wágner (Kadaň).
Poznámka: někteří hráči v kategorii „Zůstal“ sice měli v minulé sezóně jinou klubovou příslušnost, ale za Jestřáby alespoň několikrát nastoupili

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...