Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zatímco před měsícem byla soupiska hokejových Jestřábů téměř prázdná, nyní se každý týden objevují nové a nové posily. V tom uplynulém ohlásil klub dvě. A nejde o zcela neznámá jména, fanouškům Jestřábů se oba hráči v minulosti již představili. Na Hanou se totiž vrací obránce Aleš Sova a dále útočník Daniel Vachutka. Zejména ten druhý je prostějovským divákům dobře známý, Jestřábům totiž vypomáhal už v uplynulé sezóně. Oba hráči pak mají ještě jednu věc společnou, u Jestřábů budou formou ročního hostování.

Vachutka se vrací ze Šumperka
Prostějov a neznámá destinace? Pro Daniela Vachutku ne. Sedmadvacetiletý útočník odehrál v ročníku 2019/2020 za Prostějov pět zápasů a zapsal skvělých šest bodů (2+4). V uplynulých čtyřech letech Vachutka hrál zejména 2. ligu, k prvoligovým zápasům „přičichl“ pouze v Prostějově a v Přerově. Většinu kariéry strávil v Šumperku, kde také s hokejem začínal. Tam se v loňské sezóně blýskl skvělými 68 kanadskými body. Daniel Vachutka je 179 centimetrů vysoký a váží 82 kilogramů.
Například podle sportovního manažera Jiřího Vykoukala není výška nového útočníka na škodu. „Loni jsme se přesvědčili, že na Chance ligu má. Je to pracovitý a silný hráč s dobrým přehledem o dění na hřišti. Je sice menší, ale zároveň je to takový štírek, navíc pravák,“ uvedl Jiří Vykoukal na adresu Daniela Vachutky. Zajímavostí je, že jako mladíček hrál také v mezinárodní MHL za karlovarské Vlky.

Sova vyměnil EBEL za Chance ligu
Další zajímavou posilou pro Jestřáby je Aleš Sova. Tento obránce se narodil 24. září v Brně. Tam také s hokejem začínal, do již tehdy extraligového mančaftu se ale prosadil minimálně. Zato v nižších soutěžích si vytvořil dobré jméno. 184 centimetrů měřící a 87 kilogramů vážící hráč toho nemálo odehrál třeba v Havlíčkově Brodě a představil se také v Prostějově, naposledy v sezóně 2015/2016. Nejdéle však působil ve Znojmě – čtyři sezóny. Sova je ale hokejovým světoběžníkem, za svou kariéru stihl hrát v USA, Dánsku, Itálii a ve Francii. V minulé sezóně se ale vrátil do Znojma, kde „udělal“ velmi solidních 17 bodů.
Aktuálně se stal pátým obráncem na soupisce Jestřábů. Dá se ale očekávat, že jej v případě jeho obvyklé výkonnosti neminou první dvě pětky. „Loni patřil k top obráncům Znojma, to je pro nás důležité. Je navíc v ideálním věku a ke všemu pochází z Moravy, nemá to sem daleko,“ poznamenal an jeho adresu Jiří Vykoukal na jeho adresu. Zmínil i cestovatelského ducha Aleše Sovy. „V Prostějově už dříve působil, pak se ale vydal do světa,“ poznamenal Vykoukal. Vzhledem k dosavadní kariéře Aleše Sovy se dá čekat, že na Hanou přinese znalost více podob hokeje – žádný z jeho současných spoluhráčů tolik sportovně necestoval.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...