Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dlouho a netrpělivě se čekalo na hrací systém Chance ligy. O to kratší pak bylo čekání na rozlosování. Nyní už prvoligové týmy vědí, s čím na úvod sezóny počítat. Zatímco však první kolo příliš mnoho atraktivních duelů nenabídne, ta další jsou na tom přesně naopak. Jestřábi se pak nezajímavého vstupu do soutěže bát nemusí, hned v začátku je čeká několik velmi zajímavých soupeřů. A co víc, taky hanácké derby.

Souboje v Chance lize začnou pro Jestřáby 12. září. Tedy o den později než loni. Na vlastním ledě přivítají pražskou Slavii, tedy soupeře ze skupiny těch atraktivnějších. Hned v pondělí 14. září Prostějov zajede na led Zubrů. Přestože se bude jednat o pondělí, dá se očekávat vysoká návštěva, kromě toho, že jde o derby, se zároveň oba kluby musely prát s finančními problémy – dá se tedy do určité míry čekat, že dominance Přerova bude ta tam.
Středa 16. září bude znamenat souboj s Benátkami nad Jizerou. Tedy opakování bojů ze skupiny o předkolo play-off. Ač jsou Benátky pasovány mezi slabší celky ligy, neradno je podceňovat, tým dlouhodobě spolupracuje s Libercem a i díky tomu za něj například naskakuje někdejší reprezentační brankář Marek Schwarz i další zajímavá jména. 19. září se pak Jestřábi utkají s Jágrovým Kladnem. Tedy adeptem přinejmenším na širší špičku ligy a navíc týmem, který z extraligy teprve před pár měsíci sestoupil. První pětici zápasů završí Jestřábi ve středu 23. září se Šumperkem, nováčkem. Poslední dva zápasy budou pikantní pro několik Jestřábů – Tomáš Kaut hrál v uplynulých sezónách za Kladno a například Tomáš Drtil zase v Šumperku.
V Chance lize 2020/2021 Prostějov odehraje 38 zápasů v základní skupině. Následně se soutěž dělí na slabší a lepší celky. Pro Prostějov bude znamenat soutěž často dlouhé výjezdy. Ten nejdelší budou Jestřábi podnikat do Sokolova (415 kilometrů), nejblíže je samozřejmě necelých třicet kilometrů vzdálený Přerov.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...