Dobrý podvečer, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Týden co týden, už to začíná připomínat obehranou písničku, jenže výstavba nových hokejových šaten u zimního stadionu v Prostějově je tím pádem v ohrožení. Z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy totiž stále na prostějovský magistrát nedorazilo kladné stanovisko k žádosti o dotaci.

Přitom vedení města už před časem deklarovalo, že bez poskytnuté státní dotace ve výši 40 milionů korun se šatny na zimáku stavět nebudou. „Bohužel ani během uplynulého týdne jsme z ministerstva neobdrželi žádné stanovisko. Zda tedy skutečně obdržíme zmíněnou dotaci, stále nevíme. Přesto si stavební firma v pondělí 1. června převzala staveniště a provedla první terénní úpravy,“ informoval Večerník Jiří Pospíšil, první náměstek primátora. Jeho kolega Jiří Rozehnal, náměstek odpovědný za stavební investice města, bohužel na otázky Večerníku nereagoval.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...