Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tři velmi zajímavé novinky ohledně hráčského kádru hokejistů LHK Jestřábi Prostějov pro příští sezónu 2020/2021 prozradil Večerníku sportovní manažer klubu Jiří Vykoukal. Pozitivním signálem je tolik potřebný přírůstek do defenzívy, který s sebou navíc přináší již osvědčenou kvalitu. Nečekanou zprávou pak je rozhodnutí Václava Meidla pověsit brusle na hřebík a vyměnit výstroj za manažerské sako. Podobně je na tom i bratr Radek, který má dle zatím nepotvrzených informací kustodem „A“-mužstva.

Zaprvé: Staronovou posilou do obrany se stal dvaadvacetiletý bek František Hrdinka. Narodil se 2. března 1998, měří 183 centimetrů, váží 91 kilogramů a má levé držení hole. Patří extraligové Mladé Boleslavi, z níž už během uplynulého ročníku naskakoval formou hostování za ptačí dravce. V jejich barvách odehrál 25 utkání Chance ligy a posbíral 5 kanadských bodů výhradně za asistence při hodnocení účasti na ledě -3. Přesto teď dostane na Hané další šanci, ostatně za mateřský oddíl dosáhl v nejvyšší české soutěži mnohem lepších statistik díky poměrně kvalitním výkonům. Tentokrát by je měl výrazněji předvést i v elhákáčku.
Zadruhé: Dalším navrátilcem do prostějovských služeb bude jiný zadák Jakub Matyáš. Šestadvacetiletý plejer třineckých Ocelářů se narodil 16. března 1994, měří 190 centimetrů, váží 88 kilogramů a hokejku drží vpravo. Rovněž on již v minulosti za jestřábí letku nastupoval, a to během sezóny 2014/15. Tenkrát měl bilanci 29 zápasů, 10 kanadských bodů (6 gólů + 4 asistence), hodnocení účasti na ledě -7. Od té doby bojoval nejen za Třinec mezi tuzemskou elitou (dohromady 76 střetnutí, 0 + 3, podíl na mistrovském titulu), ale též za Přerov, Frýdek-Místek, Valašské Meziříčí či Nový Jičín v nižších soutěžích. Ovšem poslední rok převážně promarodil.

 

 

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...