Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hodně složitou sezónu má za sebou Jakub Neužil. Pětadvacetiletý brankář začínal uplynulý ročník jako jednička prostějovských Jestřábů, nicméně s jeho výkony nevládla v 5 odchytaných zápasech spokojenost a na podzim 2019 byl jedním z prvních, kdo si musel na Hané balit kufry. Následoval přesun do posledního týmu tabulky Kadaně, kde přispěl ke zlepšení postavení týmu v tabulce a prokázal zde plně své kvality. A to až tak moc, že ho nyní čeká snový vzestup: podepsal se svým mateřským klubem a dost možná si zachytá za Spartu v extralize!

Progresivní gólman uzavřel s vedením pražského klubu roční smlouvu, na sociálních sítích o tom informoval hráčův agent Martin Podlešák. Pro někdejšího prostějovského gólmana půjde o velký návrat. Jakub Neužil je odchovancem Sparty, v níž prošel všemi věkovými kategoriemi a naposledy za holešovický klub chytal v ročníku 2013-14, kdy hájil branku juniorky. Následně zamířil přes Vrchlabí a Valašské Meziříčí do prvoligového Prostějova a postupně se vypracoval mezi nejlepší maskované muže první ligy. Než byl odsunut do Kadaně…
Tam si Jakub Neužil vybojoval životní příležitost zapojit se do přípravy pražské Sparty a bojovat o to, aby se dočkal extraligové premiéry. Jeden z nejlepších gólmanů Chance ligy se dosud v TELH nepředstavil. „Pro Kubu je to velká výzva,“ říká hráčův agent Martin Podlešák. Podle jeho slov byla Sparta pro Neužila jasnou prioritou. „Moc se chtěl do klubu vrátit, kontrakt bere jako obrovskou šanci. V minulé sezoně musel nuceně odejít z Prostějova, poté chytal za Kadaň, zároveň končil bakalářské studium na vysoké škole,“ konstatuje.
Neužil ví, že ve Spartě panuje veliká konkurence. „Zatím je to postavené tak, že Kuba by měl být brankářská dvojka. Pokud nebude mít dostatečné vytížení, může jezdit chytat za partnerský klub Sparty do Sokolova. Uvidíme, záležet bude na situaci a na konkrétní dohodě obou klubů,“ dodal závěrem agent hráče a sám bývalý hráč Sparty Martin Podlešák.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...