Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Doslova protržení stavidel hlásí po minulém týdnu trh s hráči v českém hokeji. Právě 1. května totiž začalo přestupové období. A ukázalo se, že některé týmy se rozhodly výrazně posílit, jiné naopak hráče ve velké míře nasměrovaly ven z klubů. První pohyby v kádru se pak objevily také u Jestřábů. Potvrzen byl odchod kapitána Marka Račuka do Kladna. Tam by se měl znovu pokusit i s novým zaměstnavatelem prosadit do extraligy. „Takový je život. Dali jsme si nyní za cíl prezentovat se trochu jiným stylem hokeje,“ uvedl k odchodu šikovného útočníka trenér Jestřábů Ladislav Lubina.


Prostějov pak hlásí naopak i první „příchodové vlaštovky“. Už dříve klub potvrdil, že má zájem o mladé hráče. A dosavadní aktivita to potvrdila. „Můžu sdělit, že jsme uplatnili opci u Kryštofa Ouřady, Tomáše Janduse a u Petra Chlána,“ potvrdil už dřívější očekávání sportovní manažer oddílu Jiří Vykoukal. Objevila se však také nová jména ve spojení s možnými příchody. Například zaznělo jméno Tomáše Kauta, zkušeného třicetiletého útočníka. Nebo Ondřeje Bláhy, který v uplynulé sezóně chytal za Vsetín. „Vše je v chodu, nic není finální. Probíhají jednání s více hráči,“ sdělil Jiří Vykoukal, který se k aktuálnímu průběhu nechtěl vyjadřovat.

 

 

Další novinky čtěte v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vychází v pondělí 4. května

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...