Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Částečné uvolnění „koronavirových nařízení“ přimělo jeden klub hokejové Chance ligy ČR k odstartování úvodní fáze suché přípravy na novou sezónu 2020/21. Jde o Rytíře Kladno, kteří do druhé nejvyšší soutěže sestoupili z extraligy. To v Prostějově se začne nedříve makat až v červnu. Po nepovedené sezóně 2019/2020 navíc bylo jasné, že v jestřábím hnízdě budou padat hlavy. Už během ročníku odešla celá řada hráčů a další změny v kádru jsou na pořadu dne.

Středočeši začali společně trénovat hned v pondělí 20. dubna, odkdy vešla v platnost nová, o poznání přívětivější omezení ohledně volného pohybu osob včetně profesionálních sportovců.
Do kondiční práce se v zatím úzkém kádru prvoligového favorita zapojili Adam Brízgala, Martin Kehar, Štěpán Bláha, Jakub Hajný, Vítězslav Bílek (všichni mají platné smlouvy), Antonín Melka, Josef Zajíc a Matyáš Zelingr (jednají o novém kontraktu).
Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov mají z loňska zkušenosti s rozdělenou suchou přípravou, kdy většina hráčského kádru makala individuálně na vlastní pěst a menší část plejerů se k nabírání fyzického základu scházela společně na místním zimním stadionu. Minimálně stejný model měl pro formující se hanácké mužstvo platit i letos již od posledního dubnového týdne. Generální manažer Jaroslav Luňák uvažoval dokonce i celé společné letní přípravě. Ale vzhledem ke zdravotním omezením kvůli COVID-19 a celkové situaci v České republice bylo zahájení tréninkového procesu zaměřeného na kondici odsunuto na později. „S ohledem na veškeré okolnosti jsme začátek společné přípravy nově stanovili až na 1. června. Do té doby mají kluci individuální tréninkové plány od nás, nebo pracují se svými osobními kondičními kouči. Samozřejmě je ve vlastním zájmu každého hráče, aby se na sezónu dokázal co nejlépe nachystat,“ uvedl sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.
Velký interes fanoušků evidujeme po soupisce Jestřábů pro nový soutěžní ročník. Ta je však zatím až na výjimky zahalena rouškou tajemství. Je však jisté, že oproti kádru z uplynulého ročníku se dost promění, vedení neskrývalo nespokojenost s výkonností řady hráčů. Už během sezóny odešla celá řada někdejších opor včetně brankáře Jakuba Neužila. Za oběť koronavirového utlumení děje padlo hned sedm výpovědí, přičemž na veřejnost prosákla jména Tomášů Divíška a Nouzy plus Marka Račuka a Jakuba Mušky. Zbývající trio zůstává i po měsíci inkognito, sportovní manažer Jiří Vykoukal Večerníku opakovaně odmítl toto téma komentovat, stejně tak se zachoval i generální manažer Jaroslav Luňák v exkluzivním rozhovoru, který najdete na jiném místě dnešního vydání. Proč tak činí, je záhadou. Vždyť jména borců, které už v prostějovském, dresu neuvidíme, stejně vyjdou na povrch...
Další změny v jestřábím hnízdě jsou v běhu. Klub by totiž měla podle všeho opustit drtivá většina obránců. „Z poslední sestavy máme pod smlouvu jen Petra Krejčího, který dostane šanci v přípravě. Nevylučuji do budoucna nic, ale v současné době jsme s nikým dalším nekomunikovali,“ tvrdí sportovní manažer Jiří Vykoukal. Právě zadní řady byly nejednou ze strany fanoušků i vedení klubu označeny za největší problém týmu v uplynulém ročníku. Situaci ilustroval i dočasný návrat k aktivní hokejové kariéře v podání tou dobou téměř devětačtyřicetiletého Vykoukala.
Podobně složitá situace je také v brankovišti. Zatímco už s jistotou se dá vyloučit pokračování Radka Haase nebo Daniela Dvořáka, který odešel už v lednu. Otazník visí i nad zbývajícími muži v masce. „Ze čtyř, co zde byli, tak v současné době uvažujeme jedině o Danu Hufovi. Ten jediný je předmětem jednání. Vzhledem k trhu se ale může stát ještě ledasco, není žádná jistota,“ nastínil Jiří Vykoukal.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...