Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Které kluby dávaly v uplynulém ročníku hokejové Chance ligy ČR největší příležitost mladým hráčům? A kde naopak sázeli spíš na zkušené borce? Statistické údaje hovoří jasnou řečí a dokládají, že prostějovští Jestřábi se stále řadili spíš do druhé zmíněné skupiny. Což by se však od příští sezóny mělo podle dosavadních indicií změnit.

Co se týče prvoligových bitev 2019/20, nejvýrazněji v nich mladíky ročníků narození 2000, 2001 atd. posílaly na led Benátky nad Jizerou, které jsou farmou extraligového Liberce. V těsném závěsu byly Litoměřice pro změnu fungující jako svazový „projekt Dukla“. Výběr LHK se v tomto pomyslném žebříčku zařadil na desáté místo, přičemž suverénně nejhojnější icetime z teenagerů trenéři věnovali gólmanovi Danielu Dvořákovi.
Jak vypadá kompletní týmové pořadí herního času mladíků v Chance lize 2019/20? Následovně: 1. Benátky nad Jizerou 7123 minut, 2. Litoměřice 6665, 3. Sokolov 4539, 4. Frýdek-Místek 4380, 5. Kadaň 3476, 6. Ústí nad Labem 3327, 7. Slavia Praha 2135, 8. Chomutov 2086, 9. Havířov 2003, 10. Prostějov 1966, 11. Jihlava 1541, 12. České Budějovice 1510, 13. Poruba 915, 14. Třebíč 906, 15. Přerov 495, 16. Vsetín 362.
Momentálně řádí po celém světě koronavirus a v té souvislosti se všeobecně očekává nástup ekonomické krize, jež významně ovlivní finanční možnosti všech klubů. Některé zasáhne víc, jiné třeba méně, ale obecně se dá očekávat nemalé šetření peněz. A tím pádem i větší tendence vytvářet hráčské kádry z mladých hráčů markantněji než dosud.
Na základě zatím zveřejněných informací to vypadá, že touhle cestou se vydají právě i prostějovští hokejisté. „Proces postupného omlazování mužstva jsme nastartovali už loni a teď v něm hodláme pokračovat. Současná situace tento náš záměr jen umocnila a potvrdila,“ konstatoval sportovní manažer elhákáčka Jiří Vykoukal. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...