Dobré dopoledne, dnes je sobota 27.4.2024
svátek slaví Jaroslav,
zítra Vlastislav

K pohodovému vítězství směřovali prostějovští hokejisté v sobotním duelu 7. dějství skupiny o postup do předkola play off Chance ligy na ledě Ústí nad Labem. Po dvou třetinách vedli tříbrankovým rozdílem, leč o zdánlivě rozhodnuté utkání málem přišli. Soupeř díky málokdy vídaným pěti trefám z přesilovek vyrovnal v předposlední minutě z 2:5 na 5:5, naštěstí závěrečné slovo měli hosté. Jedenáct sekund před koncem hradecká posila na střídavé starty Patrik Miškář završil svůj hattrick a přece jen zařídil tříbodový export LHK!

Do zápasu vstoupili lépe Jestřábi, kteří po faulu na T. Janduse hráli hned v úvodu přesilovku. Ani jedna ze tří dorážek Krejčíka ale neprošla za Stahlova záda. První, kdo ústeckého gólmana překonal, tak byl ve 3. minutě Hrníčko – 0:1. Chvíli poté měli početní výhodu i domácí, puk se dostal k Havlovi a ten se ve svém prvním startu po zranění okamžitě střelecky prosadil – 1:1. Následně to dvakrát zkoušel Slovan, ovšem Havel ani Vildumetz neuspěli. Naopak Hanáci trestali. Nejprve vymyslel M. Jandus skvělou přihrávku na Ouřadu, o chvíli později dokázal skóre zvýšit Miškář – 1:3. Koncem úvodní třetiny přišly ještě dvě přesilovky HC a v té druhé se kotouč dostal od zadního mantinelu k Havlovi, který opět nekompromisně zavěsil – 2:3.
Druhá část se nesla v mnohem poklidnějším duchu oproti zahajovací. Přesto si velké šance připravili hostující Hrníčko a na opačné straně Bláha, který však ze skvělé pozice přestřelil. Největší příležitost Ústeckých si vypracoval Kružík, jenž oklamal Štůralu a zakončoval do prázdné klece, načež puk stihl na poslední chvíli zablokovat Husa. Pak ptačí dravci přečkali mohutný přesilovkový tlak protivníka, aby z brejku ve vlastním oslabení udeřil v 35. minutě Miškář – 2:4. Vzápětí ještě zvýraznil vedení jestřábí letky Novák, když procedil Stahla mezi betony – 2:5.
Zkraje třetího dějství Prostějované znovu faulovali a opakovaně tak chodili do čtyř. Maršoun ještě neproměnil sólo, ale Müller se ve 43. minutě již radovat mohl po přesném odrazu puku od jeho brusle – 3:5. Šest minut před koncem se z další početní převahy trefil přesně do černého Kružík – 4:5. Slovan byl na koni, na začátku 59. minuty byl v úniku faulován Severa a na trestnou lavici zamířil Mrázek. Domácí navíc odvolali brankáře a Smetana v power play propálil z mezikruží vše, co mu stálo v cestě – 5:5. Ten samý hráč se však třicet vteřin před vypršením normální hrací doby dopustil nedovoleného zákroku a elhákáčko přesilovou hru využilo také. V čase 59.49 Miškář zavěsil za Stahlova záda, dokonal osobní hattrick a hosté slavili divoce urvané vítězství za tři body – 5:6!

ÚSTY TRENÉRŮ
Tomáš MAREŠ – HC Slovan Ústí nad Labem
„Zápas jsme začali stejně lehkovážně jako v Jihlavě. První střídání, individuální chyba, faul a inkasovaný gól. Poté jsme vyrovnali, ale dál dělali naivní chyby a soupeř nás ze všeho trestal. Do poslední třetiny jsme stáhli sestavu na tři útoky a silou vůle i nedisciplinovaností hostů vyrovnali na 5:5. Pak jsme šli v závěru do oslabení a Prostějov jedenáct sekund před koncem rozhodl. Faul jsem neviděl, podívám se na video a všechno to vyhodnotíme.“
Ladislav LUBINA – LHK Jestřábi Prostějov
„Ač to bude znít možná zvláštně, tak si myslím, že jsme utkání měli celých šedesát minut pod kontrolou. Nesmyslnými vyloučeními a vlastními chybami jsme však pětkrát inkasovali v oslabení, což se stávat nemůže. Já jsem nakonec rád, že se nám aspoň povedla ta poslední akce zápasu, díky které máme tři body.“

LEDNÍ HOKEJ
Chance liga mužů ČR 2019/20 – 37. kolo

HC Slovan Ústí nad Labem – LHK Jestřábi Prostějov 5:6 (2:3, 0:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Havel (Maršoun, Vildumetz), 20. Havel (Vildumetz, Maršoun), 43. Müller (Kružík), 54. Kružík (Severa, Smetana), 59. Smetana (Kružík) – 3. Hrníčko (M. Jandus, Divíšek), 11. Ouřada (T. Jandus), 12. Miškář (Krejčík, Mrázek), 35. Miškář (Krejčík, M. Jandus), 37. Novák (Knap, Březák), 60. Miškář (Žálčík, Mrázek).
Rozhodčí: Pavlovič, Jechoutek – Polák, Ševic. Vyloučení: 3:9. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 583.
Sestava Ústí: Stahl – Smetana, Müller, Hes, Brož, Málek, Veber, Zukal – Tůma, Filip, Kružík – Krliš, Vildumetz, Maršoun – Bláha, Havel, Severa – Grim, Houška, Jelínek. Trenéři: Tomáš Mareš a Jaroslav Roubík.
Sestava Prostějova: Štůrala – Mrázek, Muška, Husa, Krejčí, Březák, Hamrlík, M. Jandus – Krejčík, Miškář, Žálčík – Hrníčko, Divíšek, Nouza – T. Jandus, Chlán, Ouřada – Novák, Meidl, Knap. Trenéři: Ladislav Lubina a Ivo Peštuka.

Další výsledky 7. kola:
Benátky n/J – Frýdek-Místek 3:1 (1:0, 1:0, 1:1). Branky: 8. D. Špaček, 31. Wiencek (Jiruš, A. Dlouhý), 60. R. Duda – 48. Kofroň (Kafka, Mikulík). Diváci: 308 * Sokolov – Jihlava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1). Branky: 6. Vracovský (Kadeřávek, Kverka), 39. M. Zadražil (Švec, Vrána) – 8. Skořepa (Čachotský, J. Pohl), 25. Čachotský (Piegl), 37. Pekr (Skořepa, Čachotský), 53. Hrala (D. Kolář, Protasenja). Diváci: 785 * Třebíč – Kadaň 6:1 (1:0, 2:1, 3:0). Branky: 9. Šťovíček (Glover), 31. Michálek (P. Kratochvíl), 35. Vodný (Nedvídek, Nedbal), 43. Šťovíček (Vodný, Nedvídek), 43. Hort (Malec, Tadeáš Král), 49. Nedvídek (Vodný, Glover) – 39. Kůs (D. Zeman). Diváci: 1057 * Slavia Praha – Litoměřice 3:4 (0:1, 3:2, 0:1). Branky: 29. Šmerha, 38. Ryzák (Vlček, P. Hořava), 40. Ryzák (Kubík) – 11. Voženílek (M. Kadlec, Jícha), 23. Jícha (Voženílek, Strejček), 29. Jánský (Jindra, Marcel), 49. M. Kadlec (Korkiakoski, Jícha). Diváci: 1441 * Chomutov – Havířov 2:4 (1:0, 1:4, 0:0). Branky: 16. Stloukal (Hlava, Pitule), 36. J. Sklenář (R. Havel, Lang) – 22. Dvořák (Baláž), 28. Doktor (Dvořák, F. Seman), 28. Fridrich (Baláž), 30. Malina (L. Bednář, Werbik). Diváci: 2196 * Vsetín – Přerov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Branky: 44. L. Volf (Teper), 60. D. Tůma (Březina). Diváci: 4020 * Poruba – České Budějovice 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Branky: 25. Rudl (Husák, T. Jáchym) – 17. Gilbert (J. Veselý, Plášil), 60. J. Kloz (Z. Doležal, Vydarený). Diváci: 526.

Kam příště:
8. kolo nadstavby, pondělí 6. ledna, 18:00 hodin: Benátky nad Jizerou – Třebíč (17:30), Kadaň – Jihlava, Sokolov – Prostějov, Frýdek-Místek - Ústí n/L (7.1., 18:00).
9. kolo nadstavby, středa 9. ledna, 17:30 hodin: Benátky n/J – Kadaň, Třebíč – Ústí nad Labem, Frýdek-Místek – Sokolov (18:00), Prostějov – Jihlava (18:00).
10. kolo nadstavby, sobota 11. ledna, 17:00 hodin: Ústí n/L – Benátky n/J (16:00), Kadaň – Prostějov, Sokolov – Třebíč, Jihlava – Frýdek-Místek (17:30).