Dobré odpoledne, dnes je neděle 28.4.2024
svátek slaví Vlastislav,
zítra Robert

Ve znamení výrazné střelecké převahy Jestřábů se odehrávalo sobotní utkání 22. kola Chance ligy na ledě Víceúčelové haly-zimního stadionu v Prostějově. Svěřenci kouče Lubiny které trápila série proher, zde přivítali další dravce: ze Sokolova. A tentokrát potvrdili papírové předpoklady, když dokázali předposlední tým tabulky porazit. Dvěma góly se o to postarala čerstvá posila z Pardubic.

Zápas začal ve vcelku komorní atmosféře a na ledě to zprvu bylo vidět. Diváci se první zajímavější šance dočkali až v 6. minutě. Někdejší prostějovský hráč Zadražil se postaral o nepříjemnou střelu do horního růžku, ale Štůrala byl připraven. Poté se probudili domácí. Miškář byl aktivní při tlaku jeho tým, v následné početní výhodě už se navíc domácí trefili. Nejdříve se sice u tyčky neprosadil Machala, puk se ale dostal k Žálčíkovi a ten se nemýlil – 1:0. Gól zřetelně Prostějov nabudil a svěřenci trenéra Lubiny ještě přeřadili na vyšší obrátky. Hodně vidět byl Nouza, také Machala. Jenže šance nevyužili a naopak, takřka z ničeho, udeřili hosté. Zadražil zúročil svou aktivitu z úvodu zápasu, dokázal ujet domácí obraně a dvakrát překonal Štůralu: nahrnutý kotouč mu sklepl za záda - 1:1. Zbylých pět minut úvodní třetiny viděli diváci nepříliš atraktivní hokej bez větších šancí.
Do druhého dějství se tak šlo za vyrovnaného stavu. Ovšem ten dlouho nevydržel. Ve 23. minutě Mrázek vystřelil od modré čáry a pryž poslal následně z předbrankového prostoru do sítě Machala - 2:1. Následovaly opět nepříliš záživné pasáže plné nepřesností, brankáři příliš práce neměli. Místy si týmy spíše puk házely. Přesto se těsně před polovinou zápasu opět začaly rodit šance. Změnit skóre ve 28. minutě mohl Žálčík, únik ale neproměnil, když Kašpar si bránu uhlídal. Jestřábi byli od té doby lepší, kombinovali, stříleli, ale dlouho se nemohli dočkat dalšího úspěchu. Husa pálil dobře od modré, přidali se třeba i Nouza a opět Žálčík. Až po polovině zápasu se aspoň trochu do hry zapojili také hosté. Švec ale z dobré pozice nebyl přesný. Sokolov tak alespoň začal hrát do těla: odnesli to Hrdinka a Račuk, první jmenovaný dokonce zamířil do kabiny. Hraniční zákroky navíc místy procházely bez trestu. Nicméně ve 33. minutě skvěle trefil bránu z úhlu prudkou ranou Ondřej Machala, který se zaskvěl druhou brankou v utkání - 3:1.
Zprvu to vypadalo, že se třetí třetina bude spíše dohrávat. Šancí bylo poskrovnu, stejně tak pohybu. Naopak se zvětšil počet nepřesností. Domácím mohla pomoct série přesilovek, jenže je nevyužili a potvrdili, že početní výhody nejsou jejich silnou stránkou. Ve 47. minutě navíc přidal druhý gól hostů Zadražil - 3:2 a základ pro drama byl na světě. Bylo vidět, že branka Jestřáby znervóznila, začali kazit rozehrávku. Obrana navíc nově nevypadala tak pevně. Toho mohl využít Šafář se Zadražilem, pohlednou kombinaci si ale protagonisté sami pokazili – připletli se jeden druhému do cesty. Na druhé straně byl hodně vidět Mrázek a právě on přispěl skvělé kombinaci. Výsledkem souhry, do které se zapojila celá pětice, byla skvělá střelecká pozice pro Lukáše Žálčíka - 4:2. Diváci pak už viděli pouze tři větší šance. Na straně Sokolova zahrozil z mezikruží Michálek. V početní výhodě se na druhé straně mohl prosadit Drtil, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Naopak až příliš přesné bylo zakončení jednoho z domácích. Nepotrestal totiž power-play soupeře a poslal puk do tyče.

HLASY TRENÉRŮ
Ladislav LUBINA - LHK Jestřábi Prostějov:
„Jsem rád, že kluci to utkání ubojovali a jsme spokojeni s plným bodovým ziskem. Stinnou stránkou je odstoupení Marka Račuka a Františka Hrdinky.“
Karel MLEJNEK - HC Baník Sokolov:
„Soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme mohli pomýšlet na nějaké body pouze při proměnění tutové šance za stavu 3:2, kterou jsme bohužel neproměnili.“

Další výsledky 20. kola: Slavia Praha – Chomutov 1:4 (0:0, 1:2, 0:2). Branky: 26. Vampola (Vlček) – 27. Llewellyn (Štochl, J. Svoboda), 37. Hlava (Tomica, Doktor), 48. Stloukal (J. Černý, Tejnor), 60. Klíma (Suchý, Žovinec). Diváci: 1326 * Ústí nad Labem – Vsetín 2:3pp (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1). Branky: 7. Maršoun (Vildumetz, D. Krejčí), 33. Š. Bláha (O. Bláha) – 36. Kucharczyk (Hunkes), 54. D. Tůma (Jonák), 64. D. Tůma (Slováček). Diváci: 609 * Litoměřice – České Budějovice 5:8 (2:2, 1:5, 2:1). Branky: 12. M. Kadlec (Marcel, Jícha), 16. Korkiakoski (Kangas, Jánský), 28. M. Kadlec (Gaspar), 56. Střondala (Korkiakoski), 59. Střondala (Šik, Kukla) – 6. M. Novák (J. Kloz), 15. Plášil (J. Kloz), 23. M. Novák (Plášil, J. Kloz), 24. Holec (Venkrbec), 29. Prokeš (Pýcha, Plášil), 34. Z. Doležal (Pýcha, R. Přikryl), 39. Prokeš (Christov, Babka), 44. Prokeš. Diváci: 1740 * Benátky n/J – Poruba 6:2 (3:0, 1:1, 2:1). Branky: 4. Chrtek (Buchtela), 15. Průžek (R. Duda), 17. Průžek (R. Duda), 21. R. Duda, 59. Jiruš (Niko), 60. Kunst (Rychlovský) – 29. Husák (M. Hlinka), 41. J. Káňa (Szturc, Gřeš). Diváci: 204 * Kadaň – Frýdek-Místek 2:7 (1:2, 1:2, 0:3). Branky: 18. Zabloudil (Trefný, Kůs), 35. Kůs (Zabloudil, J. Müller) – 3. Stuchlík (Klimša, V. Nestrašil), 15. Hladonik, 28. Hladonik (V. Nestrašil, Klimša), 37. Kaukič (J. Michálek, Tomi), 46. Hladonik (Mikulík, Kafka), 52. Stuchlík (V. Nestrašil, Klimša), 55. Kafka (Hladonik, Mikulík). Diváci: 332 * Jihlava – Přerov 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1). Branky: 65. Š. Kratochvil. Diváci: 1785 * Třebíč – Havířov 4:3 (1:0, 0:1, 3:2). Branky: 3. Kunc (Havlát, Hlaváč), 47. Šťovíček (Forman),

HOKEJ CHANCE LIGA 50. Bittner (Forman), 52. Bittner (P. Kratochvíl) – 21. Toman (Chroboček), 51. L. Bednář, 59. L. Bednář (Rašner). Diváci: 1563.

16. Kadaň 22 2 0 2 18 38:103 8

23. kolo, pondělí 18. listopadu, 18:00 hodin: Vsetín – Benátky n/J (17:30), Poruba – Slavia Praha (17:30),Chomutov – Jihlava (17:30), Prostějov – Litoměřice, Sokolov – Třebíč, Havířov – Kadaň, Frýdek-Místek – Ústí n/L, Přerov – České Budějovice.
Dohrávka 9. kolo, úterý 19. listopadu, 18:00 hodin: Havířov – Ústí nad Labem
24. kolo, středa 20. listopadu, 17:30 hodin: České Budějovice – Chomutov, Benátky nad Jizerou – Frýdek-Místek, Třebíč – Prostějov, Slavia Praha – Vsetín (18:00), Kadaň – Sokolov (18:00), Litoměřice – Přerov (21.11., 17:30), Jihlava – Poruba (21.11., 17:30). 25. kolo, sobota 23. listopadu, 17:00 hodin: Chomutov - Přerov (22.11., 17:30), Poruba – České Budějovice (16:00), Prostějov – Kadaň, Sokolov – Ústí nad Labem, Havířov – Benátky n/J, Vsetín – Jihlava, Třebíč – Litoměřice (17:30).