Dobré ráno, dnes je pondělí 17.6.2024
svátek slaví Adolf,
zítra Milan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

47 havirov_jestrabiBez dvou elitních beků Jedličky a Kolibára, forvarda Stráněla i zlínské výpomoci Janoty, Kovaříka a Popelky, zajížděli prostějovští hokejisté na led Havířova. Kdo by to byl řekl, že na sebe narazily právě dva nejlepší celky v dosavadním průběhu 2. ligy skupiny Východ?

Domácí si od samého začátku podmanili ledovou plochu, hrálo se bez obran nahoru dolů, šance se střídaly na obou stranách, efektivitu však prokázali pouze borci z Havířova. V hokeji se občas dějí zázraky, ale již první dvacetiminutovka naznačila, že tento zápas nebude tím případem. Jestřábi schytali jeden úder za druhým, dokázali se prosadit až za stavu 8:0 ve prospěch domácích. Bohužel i tento čestný úspěch byl tím posledním, naopak havířovští se trefili ještě třikrát a uštědřili tak Prostějovu ostudnou porážku. Výsledek 11:1 znamená, že se Havířov vrací do čela tabulky a zcela zaslouženě.

Branky a nahrávky: 2. Kolařík (Pechanec), 4. Pechanec (Bursík), 8. Pechanec (Kolařík), 9. Prokop (Najdek), 14. J.Daneček (Sztefek), 22. Sztefek (J.Daneček, Najdek), 26. J.Daneček (Sztefek), 35. Kolařík (Krisl), 56. Najdek (J.Daneček, Sztefek), 59. Prokop (Stránský), 59. Najdek (Krisl, J.Daneček) - 39. Kryl (Kaluža).
Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec
Vyloučení: 5:6 navíc Pavel Kumstát (PRO) 10 min. za nesp. chování
Diváci: 1650
Průběh utkání: 8:0, 8:1, 11:1

AZ Havířov: L. Daneček (Matoušek) - Prokop, Vydra, Krisl "C", Hegegy, Rimmel, Balčík, Hartmann, Graca - Sztefek, Najdek "A", J. Daneček, Bursík, Kolařík, Pechanec, Potočný "A", Pavlas, Stránský, Mráz, Putniorz. Trenér: Tomáš Potěšil, Stanislav Sztefek.

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba (Vydržel) - Dufka, Kaluža, Kumstát "A", Arnošt, Tomiga, Finkes - Korhoň, Handl, Novosad "A", Duba "C", Černý, Šebek, Zachar, Kryl, Ševčík, Berčák. Trenér: Petr Zachar.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...