Dobré poledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 fansJako bezpředmětné se ukázaly být obavy z možných diváckých incidentů v souvislosti s hokejovou bitvou rivalských Jestřábů a Zubrů. Sobotní derby na prostějovském zimním stadiónu se tentokrát obešlo bez jakýchkoliv excesů v ochozech či blízkém okolí.

Za klidný průběh lze vděčit zejména jedné klíčové okolnosti: už delší dobu (po několika nemilých událostech v minulosti) perfektně funguje organizace rizikových duelů v součinnosti s pořadatelskou službou i s policejními složkami. Díky důslednému oddělení obou fanouškovských táborů se příznivci vůbec nedostanou k sobě a tím jsou už v zárodku eliminovány možné střety. Ani tentokrát se tudíž nic nepřístojného nestalo, hanlivé pokřiky s vulgárním obsahem patří k asi nezničitelnému koloritu během soubojů Prostějova s Přerovem.

Otázkou je, zda se podobně v klidu odehraje též utkání LHK proti Havířovu (sobota 6. října od 17.00 hodin). Fandové AZ jsou totiž o poznání radikálnější a nebezpečnější než vyznavači Zubrů, z jejich strany tedy hrozí větší odpor k přísně nastaveným pravidlům. Na druhou stranu je pravděpodobné, že se na havířovský tým přijde podívat podstatně méně domácích diváků v porovnání s necelými dvěma tisícovkami, které dorazily na HC Zubr. Á propos návštěva na Přerov: někdejší tří či dokonce čtyřtisícové davy při hanáckých derby jsou momentálně asi jen nenávratnou minulostí…

Co se dalšího zápasového programu Jestřábů týká, věnoval se jejich kouč výhradně sportovní stránce. „Už před sezonou jsem říkal, že máme těžké vylosování, což stále platí. Ve středu hrajeme na ledě posílené Poruby a potom v sobotu s největším favoritem soutěže z Havířova. Nečeká nás tedy nic lehkého, ale rozhodně nemusíme podléhat žádné panice. Z prvních dvou kol máme šest bodů a to nám dává určitý klid. Já věřím, že se hráči po mnoha inkasovaných gólech nějak srovnají a dostanou do herní pohody. Přerovu jsme sice podlehli 0:5, což nás bude dneska mrzet, ale hned od zítřka se musíme dívat směrem dopředu a soustředit se na příští utkání,“ zdůraznil Petr Zachar.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...