Dobré poledne, dnes je úterý 30.4.2024
svátek slaví Blahoslav,
zítra Svátek práce

35 kostelec hazena logoKosteleckým házenkářům vyšel vstup do druhé ligy až nebývale skvěle. Týden po výhře nad obhájcem druhého místa Kuřimí dokázali bodovat i proti ještě jarnímu prvoligistovi Olomouci a na domácí palubovce uhráli remízu 18:18. Domácím se podařilo smazat čtyřbrankové manko, sami ale také přišli o stejně bohatý náskok. Úvodní branku vsítili ve druhé minutě domácí, jenže hosté kontrovali na trefu Marka Grepla hned čtyřmi zásahy v řadě a v desáté minutě se ujali vedení 4:1. Prakticky po celý zápas platilo, že oba týmy dosahovaly přesných střel v sériích a ze čtyřbrankového vedení bylo rázem jednobrankové a naopak. Domácí se tak sice dotáhli na 5:6, jenže poté sedm minut neskórovali a bylo to zas 5:9, v posledních deseti minutách prvního poločasu naopak soupeři dovolili jedinou branku a sami se trefili čtyřikrát, takže se šlo do kabin za stavu nezvykle nízkého stavu 9:10. Vstup do druhé půle ale vyšel kosteleckým hráčům famózně, trefili se pětkrát za sebou, obrátili na 14:10 a zdálo se, že směřují za druhým domácím vítězstvím v řadě. Jenže poté nastal dlouhý střelecký výpadek a hosté se dotáhli na 14:14. Domácí opět mírně odskočili, tentokrát na dvě branky, ani to jim však nebylo nic platné a pět minut před koncem poslal hosty do vedení 17:16 Sekerka. V tomto utkání nejlepší střelec Kosteleckých Roman Bakalář šestou brankou srovnal na 17:17 a na Tydlačkovu sedmičku dokázal v poslední minutě taktéž ze sedmimetrového hodu srovnat Martin Grulich. „První půle byla velmi špatná. Dopouštěli jsme se ztrát, hosté chodili do brejků a trestali nás. Ve druhé půli jsme to otočili, jenže jsme pak téměř deset minut nedali branku. Výborně zachytal Pavel Navrátil, naopak nám nezahrála levá strana, spojky tam daly jen dvě branky,“ zanalyzoval duel kostelecký trenér Zdeněk Čtvrtníček. V tomto duelu zvítězily zkušenosti nad mládím, v útoku táhli domácí zejména Bakalář s Grulichem, autoři jedenácti branek. „Musíme zapracovat na obraně. Góly jsme dostávali přes křídla, kde hrají mladí a ne tak zkušení hráči. Tento zápas jim nevyšel, možná měli strach, hosté hráli velice dobře a tvrdě v obraně,“ povšiml si Čtvrtníček. Z jeho hráčů se tak gólově prosadila pouze pětice, z toho Smékal dal jedinou branku. „Výborně nám bránili pivoty, křídlům to nešlo, takže to bylo jen na spojkách. Nedostávali jsme se do rychlého protiútoku, hosté na tom totiž byli velice dobře fyzicky a navíc každou svou akci zakončovali,“ odhaduje Olomouc na přední tým druhé ligy. Výsledná remíza je podle kosteleckého kouče spravedlivá a radost mu dělá, že mužstvo získalo dohromady již tři body. „Je to víc, než v co jsem doufal, jsem naprosto spokojen. Nyní nás čeká nováček z Juliánova, je to ambiciózní tým, jenž hraje v hale, která nám nevyhovuje,“ podělil se o získané informace. K dispozici bude mít prakticky totožnou sestavu jako proti Olomouci, mimo hru bude pravděpodobně pouze Vymětal, jenž utržil těžký výron kotníku. „Nejedeme tam vyloženě vyhrát, ale uhrát solidní výsledek,“ přeje si co nejpřijatelnější skóre.

Sokol Kostelec na Hané-HK – TJ STM Olomouc 18:18 (9:10)

Rozhodčí: Horalík – Kosa. ŽK: 2:2. Vyloučení: 5:5. Sedmičky: 3/2:3/2. Diváků: 73. Pětiminutovky: 1:0, 1:4, 3:6, 5:8, 6:9, 9:10, 12:10, 14:11, 14:14, 16:15, 16:16, 18:18.
Sestava a branky Kostelce: P. Navrátil, Mayer – M. Knébl, P. Knébl, Smékal 1, Prášil, Kopečný, Bakalář 6, Hochvald, Grulich 5, Palička, J. Grepl, Vymětal 3, M. Grepl 3. Trenér: Zdeněk Čtvrtníček.