Příjemnou noc, dnes je neděle 3.7.2022
svátek slaví Radomír,
zítra Prokop
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Mladí miniházenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK se už dostali na tak vysokou výkonnostní úroveň, že se dokážou prosazovat mezi nejlepšími i na mezinárodní scéně. A kromě nedávného triumfu při domácím Hanáckém poháru 2020 přivezli dva medailové úspěchy také z ciziny. O prvním ze Slovenska informoval Večerník v minulém vydání, dnes se přesouváme do Chorvatska.

SKVĚLÁ PREMIÉRA V ZÁHŘEBU
Poprvé v klubové historii se malí Hanáci vydali za hranice bývalého Československa. Startovali na velkém turnaji v chorvatském Záhřebu jako jediní zástupci ČR v konkurenci družstev z domácího Chorvatska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory a SR.
Kostelečtí MINI ročníku narození 2010 + mladší v základní skupině jasně přehráli ZPP Záhřeb i Belovar, naopak podlehli RŠ Korčula 14:19. A neboť do bojů o cenné kovy postupoval jen vítěz grupy, musel se oslabený tým s pouze šesti dětmi bez nemocné brankářky spokojit s 5. až 8. příčkou konečného pořadí. „Pro děti to byl i tak úspěch a obrovská zkušenost. Navíc mohly na vlastní oči zhlédnout utkání prestižní SEHA ligy mužů mezi Záhřebem a Veszprémem,“ prozradil trenér Patrik Coufal.
MINI Sokola ročníku narození 2009 ovládli svou skupinu díky vítězství nad Sesvete Záhřeb, Perihel Brčko i RŠ Karlovac. V semifinále bohužel narazili na bosenský Izvidac, jehož jedinou taktikou bylo moravské hráče fyzicky zastavit s pomocí velice tvrdých zákroků včetně rozhodčími vůbec netrestaných faulů. Vyřazení tudíž dost bolelo, ale Kostelečtí se vzpamatovali a duel o třetí pozici s přehledem zvládli. „Za předvedené výkony zaslouží oba naše kolektivy pochvalu i uznání. Děti znovu potvrdily, že jsou schopny vyrovnaně bojovat s nejlepšími i daleko za hranicemi naší republiky,“ zdůraznil kouč.
Sestava HK v Chorvatsku: K. Čevorová, M. Zimmermannová, Z. Fojtíková, M. Polednová, J. Koubek, D. Giesel, M. Schönfeld, O. Černý, J. Mlčoch, P. Stuchlík, M. Stuchlík, L. Coufal, J. Coufal (vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje!).

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...