Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2024
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav

FOTOGALERIE: Předposlední domácí zápas aktuální sezóny přinesl házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK bezpečné vítězství rozdílem třídy. Tradičně v neděli před obědem přivítali jednoho z nejslabších možných soupeřů Sokol Juliánov, šlo o utkání 20. kola 2. ligy mužů ČR 2018/2019. A vše proběhlo dle výsledkových předpokladů 31:20 (14:7), což hákáčku zajistilo posun na páté místo skupiny Jižní Morava.

Prvotní fáze duelu byla ze strany domácích ještě váhavá, řadou technických chyb umožnili protivníkovi vyrovnat z 2:0 na 3:3. Poté se však zkoncentrovali a sedmigólovou šňůrou od 10. do 17. minuty podnikli rozhodující únik - 10:3. Pomohlo jak zkvalitnění obrany, tak několik dobrých zákroků brankáře Navrátila, směrem dopředu favorit těžil z bleskových trháků.
Následné polevení související i s kompletním prostřídáním sestavy umožnilo hostům ve zbytku úvodního poločasu držet krok, mladíci naskočivší z lavičky se nějakou dobu hledali. To platilo rovněž o startu druhé půle, kdy oživlí Brňané třemi trefami za sebou dotáhli na 15:10. Ovšem žádné nebezpečí senzační ztráty pohodově rozjetého střetnutí pro kostelecký mančaft nehrozilo.
Hanáci totiž znovu zapnuli na vyšší obrátky defenzivně i ofenzivně, přičemž na viditelně slabší jihomoravský soubor nejvíc platily tři věci. Obranná pozornost, skvěle chytající Mayer a rychlost v útoku. Když borci TJ dali do svého výkonu všechny tyhle atributy, válcovali Juliánov nekompromisním způsobem. Tudíž ve 45. minutě skóre poskočilo na 23:12, o dalších osm minut později dokonce na 28:14.
Střelecky se nejvíc dařilo čtveřici Popelka, Dostál, L. Varhalík a Podhrázský, v této fázi souboje to šlo i výše zmíněné omladině. Jen škoda, že v závěru jasně vedoucí tým neudržel úroveň své hry, čehož do té doby nestíhající outsider využil ke koncové korekci. Místo pořádného debaklu si tak odvezl relativně přijatelnou porážku o jedenáct kusů 31:20.
Tuto neděli je na programu derby v Prostějově, jak se Kostelečané cítí? „Ať nás hlavně přijedou podpořit fanoušci, kterým moc děkujeme za dnešní podporu. A my určitě zkusíme rivala na jeho hřišti porazit. Sokolu II se na jaře docela daří, proto nesmíme nic podcenit. Já věřím, že předvedeme kvalitní házenou a odvezeme dva body,“ předesílá Milan Varhalík, kouč kosteleckých házenkářů.

HLAS TRENÉRA
Milan VARHALÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:
„V úvodu jsme chvíli měli zase blackout, když jsme soupeře pustili z 2:0 na 3:3. Naštěstí pak kluci začali znovu hrát a rychle získali větší náskok, hodně toho chytil Pavel Navrátil. V útoku jsme ale neproměnili spoustu šancí a místo poločasového vedení třeba o patnáct gólů, na což byl Juliánov zralý, to bylo o přestávce jen rozdílem sedmi. Každopádně velký prostor dostali všichni mladí hráči, kteří potřebují sbírat zápasové zkušenosti a zkoušet to v soutěžních utkáních, nejen na tréninku. Celkově jsme si toho dnes víc vyzkoušeli včetně jiné obrany než obvykle, s ohledem na kompletní prostřídání sestavy však byla druhá půle dost vyrovnaná. A to ještě předvedl spoustu výborných zákroků v bráně Honza Mayer poté, co jsme měli problémy s bráněním hostujících přihrávek do pivota. Pozitiva jsou bezpečné vítězství o jedenáct gólů, byť jsme mohli vyhrát ještě víc, že se výrazně zapojil do hry každý člen týmu a skoro všichni aspoň jednou skórovali.“

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2018/19, 20. kolo
TJ Sokol Kostelec na Hané HK – Sokol Juliánov
31:20 (14:7)
Brankový sled: 2:0, 3:3, 10:3, 12:4, 12:6, 15:7, 15:10, 17:10, 18:12, 23:12, 26:13, 28:14, 28:16, 30:16, 30:19, 31:20.
Rozhodčí: Kummerová a Smékal. Vyloučení: 5:0. ČK: 40. Říčař (po 3. vyloučení). Sedmičky: 4/2:5/3. Diváci: 87.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – V. Prášil 1, J. Prášil 1, Popelka 5, Smékal 4, Dostál 5, Podhrázský 4, Říčař, L. Varhalík 5, Nevrla 2, M. Grepl 2/1, Pospíšil 1/1, Palička 1. Trenér: David Ševčík.
Nejvíce branek Juliánova: Raida 6, Kalousek 5/1, Muškát 4.

Další výsledky 20. kola: SHC Maloměřice B - Sokol V. Meziříčí 30:22, Ivančice - SKKP Brno B 34:23, SK Kuřim - Bohunice 32:35, TJ D.Cerekev - HBC Olomouc 1966 28:24.
20. kolo, sobota 4. května, 17:00 hodin:
Prostějov – Kostelec (neděle 12. 5., 16:00), Brno B – Juliánov (15:30), V. Meziříčí – Kuřim, Olomouc – Maloměřice B (18:00), Telnice – D. Cerekev (neděle 12. 5.), Bohunice – Ivančice (neděle 12. 5.).