Dobré poledne, dnes je neděle 28.4.2024
svátek slaví Vlastislav,
zítra Robert

FOTOGALERIE: Konečně to vyšlo! Až do pátého jarního dějství čekali házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK na svůj premiérový bodový zisk ve 2. lize mužů ČR 2018/2019. Navíc už to začínalo vypadat, že ani v celkově 16. kole soutěže proti SK Kuřim na vlastní palubovce neuspějí, neboť ještě čtvrt hodiny před koncem prohrávali. Závěr však zvládli skvěle a drtivý obrat na finálních 30:25 (14:16) jim zajistil kýžený první triumf v odvetné fázi. Díky němu se bodově přiblížili pátému místu ve skupině Jižní Morava.

Jindy problematický start si Hanáci tentokrát pohlídali, zásluhou přesné palby spojek L. Varhalíka se Smékalem i několika dobrých zákroků brankáře Navrátila většinu úvodního poločasu vedli. Nejvíce o tři góly (6:3, 7:4), leč tenhle slibný náskok posléze ztratili. Sedl na ně totiž velký výpadek, který pohotový soupeř bleskově potrestal. Stačilo několik lehkých hrubek, následných vniknutí do zhoršené obrany + rychlých protiútoků a hosté rázem otočili z 8:6 na 9:13.
Naštěstí se domácí před přestávkou vzpamatovali a hru zase vyrovnali. S dotažením skóre si museli počkat o poznání déle, protože se po změně stran přestalo dařit ofenzivně, tím pádem houževnatá Kuřim udržovala mírný odstup (15:17, 17:19). Leč zdálo se, že při výrazně zkvalitněné kostelecké obraně jištěné mezi tyčemi výborně rozchytaným Mayerem je pouze otázkou času, kdy nastane obrat ve vývoji duelu. K čemuž opravdu došlo.
Borci hákáčka si na defenzivě dávali permanentně záležet, a jakmile se chytili též směrem dopředu zásluhou hlavně L. Varhalíka, ale i Nevrly, Dostála či M. Grepla, nebylo co řešit. Čtyřmi trefami za sebou mezi 40. až 46. minutou předvedli stěžejní otáčku na 21:19. A byť potom výběr SK ještě dramaticky hryzal (čtyři minuty před koncem držel téměř vyrovnaný stav 26:25), v úplném finiši ho nemilosrdně smetl mohutný sprint Sokola do zápasového cíle – 30:25.

HLAS TRENÉRA
David ŠEVČÍK – asistent trenéra TJ Sokol Kostelec na Hané HK:
„Do utkání jsme šli po minulých prohraných zápasech, kdy na nás ležela trochu deka, i když minule ve ´Velmezu´ jsme se už herně zvedli. Dnes jsem měl trochu obavy, abychom nechtěli tak moc, že se nám nebude dařit. Ale kluci začali dobře, až postupně během první půlky nám vázla útočná kombinace i obranná činnost. Po tomhle výpadku jsme jednu chvíli ztráceli čtyři góly, naštěstí přišlo zase zlepšení. Ve druhém poločase jsme prokázali velkou chuť po vítězství, chlapci se rvali o výsledek a zaslouženě vybojovali dva body, které jsme na jaře už hrozně moc potřebovali. Rozhodl týmový výkon a to, že mančaft začal plnit přesně to, co jsme si řekli o přestávce v šatně. Borci naplno šlapali v obraně, dobře zdvojovali hostující spojky, šli do většího pohybu v ofenzivě, nedělali tolik technických chyb. Hodně toho navíc pochytal Honza Mayer, střelecky se dařilo Lukáši Varhalíkovi s Honzou Smékalem. Klíčová však byla ta naše zmíněná týmovost, během vítězného obratu zabrali taky další hráči. Optimální házenou jsme ještě zdaleka nepředvedli, ale ubojovali to, první výhra v odvetné části soutěže je pro nás moc důležitá. Aspoň můžeme hlavnímu trenérovi Milanu Varhalíkovi poslat na dovolenou do Itálie příznivou zprávu.“ (úsměv)

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2018/19, 16. kolo
TJ Sokol Kostelec na Hané HK – SK Kuřim
30:25 (14:16)
Brankový sled: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3, 7:6, 8:9, 9:13, 11:13, 12:15, 15:16, 17:19, 21:19, 22:21, 24:21, 25:24, 26:25, 30:25.
Rozhodčí: Dalajka a Šohaj. Vyloučení: 1:2. Sedmičky: 4/2:5/3. Diváci: 150.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – V. Prášil, Hochvald, Popelka 1, Smékal 9, Dostál 3, Podhrázský 2/1, Říčař, L. Varhalík 10, Nevrla 2, M. Grepl 3/1, Palička. Trenér: David Ševčík.
Nejvíce branek Kuřimi: Kudla 6/1, Navrátil, Čermák, Elbl a Mikel 3.

Další výsledky 16. kola: Maloměřice B - Ivančice 21:31, Olomouc 1966 - V. Meziříčí nehlášeno, TJ D.Cerekev - Juliánov 27:22, Telnice - Bohunice 21:28.
Kam příště:
17. kolo, sobota 30. března 2019, 17.00 hodin: Olomouc – Kostelec (13:00), Bohunice – Prostějov (neděle 31. 3.), Brno B – D. Cerekev (15:30), V. Meziříčí – Telnice, Ivančice – Kuřim, Juliánov – Maloměřice B (neděle 31. 3., 15.00)