Dobrý večer, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

První utkání v sezóně je vždy velmi důležité. Prostějovští házenkáři měli docela příjemný los, když začínali doma proti rezervě Maloměřic, nejslabšímu týmu po podzimní části. Od úvodního hvizdu průběh zápasu kopíroval postavení v tabulce, v úvodu druhého poločasu se však předjarní házenkářská idylka trochu zasekla. Sokol II si však nakonec vybojoval zasloužené vítězství, o které se dvanácti brankami nejvíce zasloužil Jiří Kosina.

Domácí házenkáři od počátku převzali iniciativu a vypracovali si čtyřbrankový náskok, který postupně narůstal až na šest branek. Maloměřice se snažily kontrovat rychlými brejky, ale utápěly se v zásadních nepřesnostech. Od poloviny prvního poločasu se hra přece jen zklidnila a zpřesnila. Několika zákroky především v závěru prvního poločasu podržel domácí brankář Hrubý.
Šestibodový náskok z poločasu se během pěti minut toho druhého smrskl na polovinu a krizová byl především třiačtyřicátá minuta, kdy z brejku mohli hosté vstřelit kontaktní branku. To se jim díky Hrubému nepodařilo, naopak na druhé straně byla pískána sedmička a brankový rozdíl začal postupně zase narůstat.
„V házené je toto poměrně normální věc. I družstva na daleko lepší technické a fyzické úrovni se dostávají během zápasu do určitých krizových situací. Toto právě mužstvu pomůže v zápasech se silnějšími soupeři. Když vedete o pět, deset, postupně patnáct bodů, to není umění. Při stažení na dvě branky jsme museli něco změnit na naší hře, říci si něco v ‚timu‘, znovu se do toho opřít, jako by byl začátek utkání. Takové situace potvrdí morální sílu kolektivu, který se nezlomí, neznervózní. Konec zápasu jsme už měli opět pod kontrolou,“ komentoval tuto pasáž utkání trenér Černíček.
Po proměněné sedmičce zvýšil náskok vydařeným brejkem Jurečka a posledních deset minut už byl výsledek jen otázkou skóre.
Na utkání 13. kola zajíždí Prostějov v sobotu na hřiště Kuřimi, která hraje čelo tabulky. „Jedeme k těžkému zápasu do Kuřimi, máme jim co vracet. Výhodou bude, že tam nemáme co ztratit. Chtěli bychom se pokusit dovézt nějaký bod.,“ slibuje trenér Černíček.

Pohledem trenérů
Tomáš Černíček -Sokol II Prostějov:
„Bylo vidět, že se jedná o první zápas po zimní pauze. Nebylo vše úplně ideální, ale chtěl bych kluky pochválit za přístup k zápasu. Říkali jsme si, že je potřeba vlítnout do zápasu od začátku a že nesmíme podcenit soupeře, který má v tabulce pouhý bod. To se nám podařilo, obrana dnes hrála nad obvyklý průměr. Hráli jsme tvrdě, obětavě, nedostávali jsme mnoho zbytečných branek. V útoku jsme se snažili o kombinační hru, která ne vždy vyšla, ale soupeře jsme dostali do pohybu. Získali jsme dva body se soupeřem, který není tak slabý, jak by se papírově mohlo zdát. Určitě s ním budou mít i ostatní problémy. Projevil se návrat po zranění Jirky Kosiny, který to bral střelecky na sebe. Poté se chytli i ostatní hráči, o další branky se podělili téměř všichni ostatní. Osvědčilo se, že jsme vsadili na kombinační hru v útoku, i když po našich signálech vždycky gól nepadl. Bude potřeba tyto ‚povinné‘ body potvrdit se silnějšími soupeři. Musíme se na jaře pokusit vylepšit postavení v tabulce, které po podzimu není úplně nejlichotivější.“
Libor Kubíček
-SHC Maloměřice „B“:
„Asi vyhrál ten šťastnější. Bojovali jsme spíš sami se sebou, s neproměněnými šancemi.“

Další výsledky 13. kola: Bohunice - SKKP Brno B 39:28, Sokol V. Meziříčí – Juliánov 31:27, HBC Olomouc 1966 – Ivančice 29:30, Telnice - SK Kuřim 34:33
13. kolo, sobota 2. března, 17.00 hodin:
Kuřim – Prostějov, Bohunice – Kostelec (neděle 3. 3.), Maloměřice B – D. Cerekev (13:00), Brno B – V. Meziříčí (15:30), Ivančice – Telnice, Juliánov – Olomouc (neděle 3. 3., 15:00)