Příjemnou noc, dnes je pátek 17.5.2024
svátek slaví Aneta,
zítra Nataša

FOTOGALERIE: Zaslouženou remízou skončilo nedělní odpolední utkání osmého kola druhé ligy házené na jižní Moravě. Hanácké derby se sousední Olomoucí, disponující kvalitním týmem, bylo plné zvratů a skóre na světelné tabuli se přelévalo na obě strany. Před těžkým utkáním v Telnici si tak domácí Sokol II připsal do tabulky bod a tím také nechal svého soupeře za sebou.

První poločas se domácím příliš nevyvedl. Manko postupně narůstalo a zhruba deset minut před pauzou činilo poměrně hrozivých šest branek. „V první půli jsme se nebyli schopni vypořádat s daleko zkušenějším týmem soupeře, který měl ani ne tak výškovou, jako váhovou převahu. Při naší nedůsledné obraně to bylo znát,“ viděl příčiny špatného vstupu do utkání trenér Tomáš Černíček.
Od tohoto okamžiku se však domácí odrazili a do přestávky stáhli náskok soupeře na čtyři branky. Ve druhém poločase nejen dál pokračovali ve stahování náskoku, ale předváděli také pěkné kombinační akce, po nichž zaslouženě padaly branky. „Ve druhém poločase jsme si v obraně lépe pomáhali a tento handicap srovnali,“ vysvětlil důvod zlepšení hry v obraně i skóre trenér.
Už po deseti minutách druhé půle bylo srovnáno, pak si domácí dokonce vypracovali dvoubrankový náskok, ale osm minut před koncem bylo zase srovnáno na 23:23. Přes množství oddychových časů pak skóre zůstalo vyrovnané i při závěrečném klaksonu.
Na utkání 9. kola zajíždí Prostějov v neděli do Telnice, kde se v místní nafukovací hale hraje od 17:00 hodin. „Je potřeba potvrdit vzestup, který u družstva vidím. V Telnici to bude těžké jak z důvodů jejich specifické haly, tak bouřlivého domácího prostředí. Tam bych byl rád za jakýkoli bod. Každý zápas začíná od stavu 0:0 a záleží na mnoha faktorech. Nezbývá než jít zápas od zápasu a snažit se nasbírat do zimní přestávky co nejvíc bodů a odtrhnout se tím od spodních pater tabulky. Cílem je dotáhnout se na lepší střed tabulky, abychom se na jaře mohli pokusit dostat se ještě trochu výš,“ poznamenal před nadcházející soubojem Černíček.

Pohledem trenéra
Tomáš ČERNÍČEK - Sokol II Prostějov:
„Bylo to velmi těžké utkání, což jsme ostatně očekávali. Chyběli nám opět čtyři hráči základní sestavy, všichni tři Flajsarové a Pavel Šestořád. I tak jsme samozřejmě chtěli naplno bodovat, i když víme, že Olomouc má zkušené družstvo. To soupeř potvrdil v prvním poločase, kdy jsem nebyl spokojen s naší obranou, v útoku to také nebylo úplně nejlepší. Věděl jsem ale, že jsme už stáhli větší ztráty, tak jsem věřil, že se nám zápas ještě podaří otočit. Po přestávce už naše hra byla daleko lepší v obraně i útoku, i když nám rotovalo jen sedm nebo osm hráčů. Hodnocení zápasu je možné ze dvou pohledů. Podle vývoje prvního poločasu jsem s bodem spokojen, na druhou stranu jsme mohli nakonec dosáhnout i na body dva, jenže konec zápasu je tak trochu ruleta a při nějaké ztrátě jsme mohli také o gól prohrát. Bod asi odpovídá tomu, co jsme dnes předvedli, Olomouc si zasloužila bod za první poločas, my za ten druhý. Všichni, co dnes byli na hřišti, odvedli maximum.“

Kostelec n.H. - Telnice 32:29 (16:20)
Brankový sled: 2:0, 4:1, 4:3, 6:4, 6:7, 8:8, 8:11, 9:13, 11:14, 11:16, 13:16, 13:18, 14:20, 23:20, 24:23, 25:25, 27:26, 28:28, 31:28, 32:29.
Rozhodčí: Krobothová a Směšná. Vyloučení: 4:4. ČK: 40. trenér domácích M. Varhalík. Sedmičky: 1/0:2/1. Diváci: 100.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – V. Prášil, Kiš, J. Prášil 2, Popelka 5, Smékal 12, Dostál, Podhrázský 2, Říčař 1/1, L. Varhalík 5, Nevrla 2, Hochvald, Palička 3. Trenéři: Milan Varhalík a David Ševčík.
Nejvíce branek Telnice: Kukla 15, Bím 6, Lengál 3/1..

Prostějov - Olomouc 1966 25:25 (12:16)
Rozhodčí: Krejčí, Malina. ŽK: Hacura, Bokůvka – Vaverka, Číhal, Hejný. Vyloučení: 2:3. Sedmičky: 0:2. Diváci: 90.
Sestava a branky Prostějova: Hrubý – Grepl (1/0), Hacura (4/0), Vykydal (1/0), Protivánek, Kintr, Čelovský (6/0), Bečička, Mikulka (4/0), Jura, Bokůvka (6/0), Jurečka (3/0). Trenér: Tomáš Černíček

Další výsledky 8. kola: Maloměřice B - Bohunice 25:34, SK Kuřim - SKKP Brno B 35:22, Dolní Cerekev - Velké Meziříčí 23:30, Ivančice - Juliánov 34:23.
9. kolo, neděle 25. listopadu 2018, 17.00:
SKKP Brno B - Ivančice (24.11., 16:00), Sokol V. Meziříčí - SHC Maloměřice B (24.11., 17:00), HBC Olomouc 1966 - TJ D.Cerekev (24.11., 18:00), Juliánov - TJ Sokol Kostelec n.H. (15:00), Bohunice - SK Kuřim, Telnice - TJ Sokol II. Prostějov.