Dobré ráno, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

FOTOGALERIE: Sice se to neobešlo bez počátečních problémů, ale házenkáři Sokola Kostelec na Hané potvrdili v nedělním utkání předchozí vítězství z derby na půdě Prostějova. V 19. kole 2. ligy mužů ČR 2017/2018 porazili na vlastním hřišti tabulkového souseda SK Kuřim jednoznačným poměrem 31:21 (15:13) a tlačí se zpět do horní poloviny jihomoravské skupiny soutěže. Večerník sledoval souboj pěkně naživo.

Jak už jsme zmínili, v úvodu vůbec nešlo o žádnou idylku. Právě naopak. Hanáci totiž změnili slušný start v nepříjemné trápení, když rychle ztratili vedení 3:2 a ve 13. minutě prohrávali 4:7. Stačilo pár nedorazů v obraně, několik nepřesných střel včetně zahozených šancí a rázem ožívaly černé vzpomínky na dva týdny starou porážku ve vlastní hale po mizerném výkonu s Napajedly. Opakování tohoto výpadku naštěstí domácí tým nepřipustil.
Klíčový význam přitom měl razantní obrat skóre pěti góly za sebou na 9:7. Zpevněnou defenzivu podržel dobrými zákroky brankář Navrátil, na druhé straně palubovky se pak rozparádil kanonýr Smékal. Nicméně vyhráno ještě zdaleka nebylo. Hru zpomalující hosté dokázali kostelecký nápor otupit, když se v jejich barvách často prosazovali Chýlek s Kudlou. A do přestávky udržovali hratelnou ztrátu dvou tref.
Jakmile potom Kuřimští hned zkraje druhého poločasu upravili na 15:14, schylovalo se k výsledkové přetahované. Leč vzápětí nabral zápas úplně jiný směr. Hladce ve prospěch HK jej poslala další úspěšná šňůra přesných zásahů, shodou okolností znovu pětigólová (20:14) a podpořená třemi fantastickými zákroky Mayera mezi tyčemi proti tutovkám z brankoviště. Soupeře sice tahle série nesrazila definitivně do kolen, neboť následovala slabší pasáž favorita s řadou zbytečných chyb. Od stavu 21:17 ovšem borci Sokola už neváhali a v závěru papírově slabšího protivníka jasně předčili zrychlením hry se stupňovaným tempem. K nejlepšímu střelci Smékalovi (9 branek) se přidali L. Varhalík (6) i Podhrázský (5), dost toho pochytal Mayer. A sympaticky se prezentovalo hned několik mladíků v sestavě. Tím vším dohromady Kostelec nakonec zaslouženě dominoval 31:21.
V nadcházejícím kole zajíždí svěřenci trenéra Ševčíka do Dolní Cerekve. Hrát se bude v sobotu 28. dubna od 18:00 hodin.

HODNOCENÍ TRENÉRA
David ŠEVČÍK – Sokol Kostelec na Hané
„Převažuje spokojenost se dvěma získanými body a vítězstvím o deset, ale byly během utkání fáze, které musíme zahrát lépe. Hlavně začátek jsme měli zase špatný a je pravda, že to v úvodu připomínalo nevydařený zápas zpřed čtrnácti dnů proti Napajedlům. Naštěstí se kluci včas vzpamatovali, nepříznivé skóre 4:7 otočili na 9:7. Nicméně první poločas neměl z naší strany ještě optimální parametry. Až po přestávce jsme zlepšili obranu, nutili Kuřim k chybám, po získaných míčích hned vyráželi do protiútoků a celkovým zrychlením hry dělali slábnoucímu soupeři mnohem větší problémy. Což se promítlo i do gólového rozdílu. Klidně jsme mohli vyhrát mnohem víc než 31:21, pořád máme ještě hodně rezerv. Každopádně jsem rád, že se ve druhé půli podařilo získat výraznější náskok, díky čemuž si mohli ve větší míře zahrát všichni mladí kluci.“

2. liga mužů JM 2017/18 - 19. kolo
Sokol Kostelec na Hané – SK Kuřim 31:21 (15:13)

Rozhodčí: Krobothová a Smékal. Vyloučení: 3:5. Sedmičky: 1/1:2/2. Diváci: 102.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil - Kolář 2/1, J. Prášil 2, V. Prášil 2, Popelka 2, Smékal 9, Dostál 1, Kopečný, Podhrázský 5, L. Varhalík 6, Nevrla 1, Švec 1, Oščádal. Trenér: David Ševčík.
Nejvíce gólů Kuřimi: Chýlek 8/2, Kudla 7.
Brankový sled: 3:2, 3:4, 4:7, 9:7, 10:10, 12:10, 14:12, 15:14, 20:14, 21:17, 24:17, 26:18, 27:20, 29:20, 31:21.

Další výsledky 19. kola:
Maloměřice - Ivančice 39:25, SKKP Brno B - Sokol V. Meziříčí 37:28, Bohunice - Juliánov nehlášeno, Telnice - TJ D.Cerekev 35:23.
Kam příště:
20. kolo, sobota 28. dubna 2018, 17.00: Ivančice – Bohunice, Kuřim – Prostějov, Velké Meziříčí – Telnice, Dolní Cerekev – Kostelec na Hané, Napajedla – Maloměřice (neděle 29.4., 11.00), Juliánov – Brno „B“ (neděle 29.4., 17.00).