Dobrý večer, dnes je sobota 5.10.2024
svátek slaví Eliška,
zítra Hanuš

VIDEO+FOTOGALERIE: Druhé jarní kolo bylo pro další vývoj bojů o vítězství v Moravskoslezské lize klíčové. Už tehdy se totiž potkali dva aktuálně vedoucí týmy, Sigma Olomouc „B“ a 1.SK Prostějov. Náskok pěti bodů prvně jmenovaného týmu předznamenával základní matematiku: stažení na dva body by znamenalo napínavou sezónu, naopak zvýšení olomouckého náskoku na osm bodů by v podstatě rozhodlo o vítězi soutěže. Přestože tým trenéra Jury plnil všechny taktické pokyny a sehrál se zkušeným soupeřem vyrovnané utkání, neproměnění několika vyložených šancí domácích a na druhé straně nenápadná, ale dobře umístěná střela Falty rozhodla o osudu utkání.

Oproti utkání v Holici minulý týden se složení kádru 1.SK Prostějov nikterak nezměnilo. Marodi zůstali na marodce a Koudelka, který úspěšně reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa v malé kopané, se po vyřazení ve čtvrtfinále vrátil s týmem až koncem víkendu. Proto na trávník vyběhla totožná sestava s tím rozdílem, že na lavičku povolal trenér Jura trojici fotbalistů z Boskovic, farmy „eskáčka“. Oproti tomu Sigma měla díky odložení utkání „áčka“ na dubnový termín k dispozici celý kádr, z něhož využil trenér Chromý Bystroně, Vavříka, Rolince, Plška nebo zmiňovaného Faltu.
Přestože zápas začal ze strany domácích poněkud nervózně, byli to právě oni, kteří se mohli zcela nečekaně ujat vedení. Už v první minutě putoval balón po ose Pančochář – Kroupa – Langer, posledně jmenovaný ale vystřelil přímo do náručí gólmana. Vzápětí se v dobré pozici ocitl před Burešem Rolinc, po deseti minutách pálil těsně nad břevno domácí svatyně Falta. O deset minut později se po chybce domácí obrany objevil před Burešem sám Rolinc, kapitán Prostějova ovšem svůj tým, jako ve většině obdobných případů, podržel. Ve 22. minutě si zpracoval Sečkářův centr Zelenka, technickou střelu ale pokryl Bárta. Necelých deset minut před poločasem předvedli krásný fotbalový moment Plšek s Burešem: prvně jmenovaný trefil z přímého kopu šibenici, odkud gólman míč vytáhl na roh. V zápětí po závaru před brankou hostí měli šance postupně Zelenka, Langer i Kroupa, žádný pokus ale nesměřoval do černého.
První šanci druhé půle neproměnil Zatloukal, z následného protiútoku Bureš vychytal Plška. Neuběhla ještě hodina hry, když z hranice šestnáctky napřáhl Falta a nenápadná, leč umístěná střela zapadla k tyči Buršovy branky. Domácí se snažili, bojovali, ale ani Zelenka, ani Hirsch nebyli úspěšní. A když si dávali dvě minuty před koncem před Bártou přednost Zatloukal s Kroupou, skončilo utkání vítězstvím hostujícího týmu.
Sigma byla kombinačně zdatnější, fotbalovější, přesto si domácí vypracovali dostatek šancí, které ovšem nebyli s to zužitkovat. Z herního pohledu by asi remíza slušela zápasu víc, z hlediska efektivity si rezerva Sigmy vítězství zasloužila.
František JURA - 1.SK Prostějov:
„Co se týče držení míče a herního projevu, byl na tom soupeř asi lépe, ale tolik šancí, co jsme si dnes vypracovali, jsem neviděl za celou zimní přípravu. Jednak v prvním poločase, jednak v závěru utkání, kdy se Zatloukal s Kroupou nedomluvili; pokud by šel proti míči a střílel z první, gólman by se ani nepohnul. Nakonec tedy rozhodla jediná proměněná šance, byť jich měla Sigma také víc a Bureš nás několikrát podržel, chytil dva, tři góly. My jsme šancí měli aspoň pět a nedali jsme gól. Kromě první čtvrthodiny jsme hráli v bloku, jak jsme chtěli, postupně jsme zvýšili aktivitu, ale doplatili jsme na neproměnění šancí.“
Augustin CHROMÝ – Sigma OLOMOUC „B“:
„Byli jsme svědky nadprůměrného utkání, hraného ve vysokém tempu až do samotného závěru. Někdy jsme hru se zkušeným soupeřem zbytečně zpomalovali a měli hrát jednodušeji. Nechali jsme se v určitých fázích trochu uchlácholit tím, že jsme měli víc míč na kopačkách. Prostějov byl ale stále nebezpečný díky Kroupovi, ale kluci ho pokryli velmi dobře. V závěru se ukázalo, že naši mladí hráči potřebují přece jen získat víc zkušeností, aby takovéto vypjaté koncovky uhrávali fotbalověji. Chtělo to proměnit brejk na 2:0, kdy by se už zápas dohrával v klidu, takto byl výsledek až do konce na vážkách a utkání se muselo divákům líbit.“
1.SK Prostějov – SK Sigma Olomouc „B“ 0:1 (0:0)
Branka: 59. Falta
Rozhodčí: Vostrejž – Podaný, Polák; ŽK: 76. Rus, 89. Hirsch. Diváků: 640.
1.SK Prostějov: Bureš - Hirsch, Zatloukal, Sus, Krejčíř - Pančochář (86. Stara), Fládr, Langer, Sečkář (66. Rus) - Zelenka - Kroupa. Trenér: František Jura
SK Sigma Olomouc B: Bárta - Texl, Bystroň, Štěrba, Vavřík - Plšek, Zahradníček (73. Hladík), Kalvach, Richter, Falta (85. Schmidt) - Rolinc (57. A. Ševčík). Trenér: Augustin Chromý