Dobré odpoledne, dnes je neděle 6.10.2024
svátek slaví Hanuš,
zítra Justýna

FOTOGALERIE + VIDEO: V netradiční čas pro domácí utkání, o sobotním dopoledni, hostili prostějovští fotbalisté rezervu prvoligisty z Uherského Hradiště. Návštěva byla zhruba stejná jako obvykle, což potvrdilo, že kdo chce, cestu na fotbal si najde v kteroukoliv dobu a kdo ne,  přijde naopak jen výjimečně nebo vůbec... Prostějovští fotbalisté mohli vést už po prvním poločase, šance ale nevyužili, a naopak soupeř se prosadil střelou z dálky. Záhy po přestávce ale brzy vyrovnal Machálek a vítěznou se ukázala být hlavička Zatloukala. Kanonýr Kroupa pak už jen pečetil skóre na slušivé vítězství. V příštím kole zajíždí Jurovi svěřenci na horkou půdu do Hulína.

Jak poznamenal trenér František Jura po středečním přátelském zápase, adepti základní sestavy z lavičky jej příliš nepřesvědčili, takže dal proti týmu sotva odrostlých dorostenců důvěru osvědčené sestavě pouze s tím rozdílem, že na pravém beku místo Hirsche nastoupil Krejčíř.

Domácí vstoupili do utkání aktivně. Po deseti minutách Koudelka potáhl míč po pravé straně, kromě brankáře však přehodil i bránu. Vzápětí měl tutovku na kopačce Kroupa, brankář Semanko ale včas vyběhl a tutovku odchovance brněnské Zbrojovky zneškodnil. „Škoda takové šance, možná měl zkusit udělat kličku a dávat do prázdné...,“ litoval po zápase kormidelník prostějovského „eskáčka“. O chviličku později netrefil „zařízení“ na druhé straně Michna, stejně se vedlo na konci první čtvrthodinky kapitánu hostí Holkovi, když se snažil usměrnit mezi tři tyče rohový kop. Po Fládrově přímém kopu se balón velmi zblízka zdravil se spojnicí tyče a břevna. Další Fládrův pokus o deset minut později odvrátila obrana Slovácka na roh.

A tak přišel trest. Neuplynula ještě půlhodina hry, když si hostující Prajza narazil míč s Bartošem a střelou zpoza šestnáctky rozvlnil síť za Burešem - 0:1. Nečekaný úspěch logicky hosty povzbudil do té míry, že se po Fojtáškově přihrávce vsítil Kübl místo balónu, takže sudí neměl dilema, má-li odpískat branku... Následně Michna dostal dobrou přihrávku do druhé vlny, ale Bureše z míry nevyvedl. Velmi aktivní byl koncem první půle na pravé straně Galuška, jehož střelu pod břevno musel Bureš vytahovat na roh. Těsně před přestávkou to ještě zkoušel Kroupa, jeho střelu ale obránci tečovali mimo branku.

Byť nad stadionem shlíželo sluníčko z oblohy bez mráčků, v prostějovské kabině se o přestávce řádně blýskalo. Zvýšená aktivita po návratu na hřiště byla zřetelná, už po dvou minutách to z hranice šestnáctky znovu zkoušel Kroupa, leč opět bez efektu. V 50. minutě se diváci zle mračili na rozhodčího, který dle jejich názoru neodpískal jasnou penaltu za faul na Kroupu v pokutovém území. Máte-li ale „dvojku“ Machálek - Kroupa, netřeba se spoléhat na penalty. Posledně jmenovaný ideálně zpracoval vysoký balón a Machálek zblízka nedal Semankovi pražádnou šanci - 1:1 „Machálek je posledních několik zápasů výborný, hraje aktivně, vydá se na hřišti, na nic se nešetří a k tomu přidává kvalitu,“ ocenil kouč Jura po zápase výkony svého ofenzivního talentu. Hostům slouží ke cti, že se snažili stále o otevřený fotbal, byť to z taktického hlediska nebylo optimální řešení. Prostějov hrál, vytvářel si šance i standardní situace. Po jednom takovém Zelenkově rohu vyskočil nejvýš Zatloukal a míč směřoval k tyči, kde ho raději ještě sám doklepl do sítě – 2:1. Nejhezčí akce se fanoušci dočkali v 72. minutě, kdy propadla hostující obrana, Machálek šel ve dvojici s Kroupou na samotného obránce, ukázkově svému parťákovi naservíroval balón a pro Kroupu to už byla přímo lahůdka - 3:1.

O osudu utkání bylo rozhodnuto, vedení „eskáčka“ mohl zvýraznit ještě střídající Šteigl, kterému po rychlém vhazování posunul míč Kroupa, to by ale z malého vápna nesměl pálit pánubohu do oken... Poslední slovo tak patřilo Kroupovi, který po Fládrově nabídce ještě minutu před koncem prověřil Semanka. Ten ovšem rezervu Slovácka od debaklu uchránil.

Opět jsme tedy mezi sobotními soky viděli zápas dvou rozdílných poločasů. Tentokrát ovšem se šťastným koncem pro prostějovské barvy, které si tři body bezpochyby zasloužily. Odměnou jim je taktéž posun na třetí místo v tabulce.

1.SK Prostějov - 1.FC Slovácko „B“ 3:1 (0:1).

Branky: 54. Machálek, 66. Zatloukal, 72. Kroupa - 27. Prajza. Rozhodčí: Dubravský - Klíma, Mikyska. Žluté karty: 43. Zelenka, 61. Krejčíř - 15. Holek, 65. Kübl. Diváků: 360

Sestava 1.SK Prostějov: Bureš - Krejčíř (64. Pančochář), Zatloukal, Hloch, Rus - Langer, Fládr, Zelenka (78. Soušek), Koudelka (80. Šteigl) - Machálek, Kroupa. Trenér: František Jura

1. FC Slovácko „B“: Semanko - Prajza, Janečka, Holek, Groulík - Bartoš, Michna, Machač, Galuška - Fojtášek, Kübl (82. Hanák). Trenér: Jan Palinek

36 tabulka MSFL

František JURA - 1. SK Prostějov:
„Začátek jsme neměli vůbec špatný a vypracovali si dvě šance, z nichž ta Karla Kroupy by se možná dala označit za stoprocentní. Pak jsme ovšem vypadli ze hry, zatímco soupeř začal víc běhat. V kabině jsem zdůraznil, že zhruba od patnácté minuty jsme nevyhráli jediný osobní souboj, neměli jsme jediný odražený balón, všude jsme byli pozdě, soupeř nás přehrával, čehož byl gól logickým vyústěním. Do druhé půle jsme chtěli jít s větším důrazem, po zisku míče jít do útoku na dvě přihrávky a myslím, že to bylo vidět. Naší výhodou samozřejmě byl fakt, že soupeř chtěl stále hrát fotbal a nezalezl do obranné ulity. Za druhý poločas musím mužstvo pochválit.“

Jan PALINEK – 1. FC Slovácko „B“:
„První půle nám jednoznačně vyšla, při Kroupově šanci jsme měli i trochu pověstného štěstí. Chyba ovšem byla, že jsme nepřidali druhý a třetí gól, šance jsme na to měli. Ve druhém poločase by se nám určitě lépe hrálo. Věděli jsme o soupeřově kvalitě při standardních situacích, nezvládli jsme tam pár ofsajdových situací, což je v celkovém kontextu škoda, protože utkání jsme měli dobře rozehrané minimálně na bod. Domácí nás předčili hlavně výškově, herně jsme byli víc než vyrovnaným soupeřem.“