Příjemnou noc, dnes je pondělí 7.10.2024
svátek slaví Justýna,
zítra Věra

fotbal ilustracniPěti výhrami a třemi porážkami skončil pro regionální mužstva víkend ve dvou skupinách I.B třídy. Vedoucí Lipová potvrdila pozici lídra u zachraňující se Horní Moštěnice, Kostelec na Hané zdolal Kojetín „B“ a je pátý, Hvozd si poradil s Červenkou a patří mu šestá pozice, remízu nepřinesla ani dvě derby. Hned v sobotu Plumlov zdolal na domácí půdě Vrchoslavice a potvrdil předchozí tři body z venku, v neděli odpoledne pak nervózní a vyhrocené utkání zvládl lépe pivínský Sokol. I díky výhře 3:2 nad Mostkovicemi tak jeho výběry získaly během dvou dnů celkem patnáct bodů.

TJ Sokol v Pivíně - TJ Sokol Mostkovice 3:2 (3:1)
Branky: Svozil, R. Švéda, Labounek – Musil z penalty, Kamenov. Rozhodčí: Valouch – Ženožička, Milar. Sestava Pivína: Filka – Martinec, Frýbort, Zbožínek – Šišma (85. Bartoník), Vrba, Tydlačka (80. Žondra), R. Švéda – Svozil – Labounek, Fialka (46. Vláčilík). Trenér: Jaroslav Svozil. Sestava Mostkovic: Lukáš – Všetička, P. Zapletal, Milar, V. Vojtíšek – Šlambor (46. Chmelař), Musil, M. Vojtíšek (70. Lexa), Hanák – Dadák (60. Kapounek), J. Kamenov ml. Trenér: Jiří Kamenov.

Hodnocení trenéra Pivína
Jaroslava Svozila:
„Fotbal zkazili rozhodčí. Oboustranně to nezvládli a po vyhrocení se to mohlo dohrát v sedmi na obou stranách, naštěstí žádná červená nepadla. Jestli to takto ale bude pokračovat, mám chuť skončit s fotbalem. Začátek byl v naší režii a vedli jsme 3:0, pak otočil několik zákroků, hráči tomu podlehli a vyhrotilo se to. Po dvou útočných faulech si vymyslel penaltu na 3:1 a o poločase jsem kluky marně uklidňoval, druhý poločas byl jednostranně odřízen. Když nám hosté vběhli do gólmana, tak snížili na 3:2, poté Šišma neuspěl v sólu na brankáře. Bylo to tendenčně odřízené, ale nevím proč, po devadesát šest minut jsme se ale úspěšně bránili nákopům Mostkovic. To nejpříjemnější tak je, že Pivín za víkend získal patnáct bodů. Vyhráli totiž mladší žáci, žáci, dorost, ‚béčko‘ i ‚áčko‘.“

Hodnocení trenéra Mostkovic Jiřího Kamenova:
„S fotbalem to nemělo nic společného. Prvních třicet minut jsme si nezasloužili vyhrát, pak to byla katastrofa a za brutálně tvrdé zákroky domácích se mělo červenat. Přeji Pivínu postup, byl bych rád, kdybych tam už nikdy nemusel jezdit. Snad si z toho hráči neodnesli žádné větší zranění, musíme to ale vymazat z paměti. Sprostou hru nekomentuju a tam se fotbal nikdy nehrál a nikdy hrát nebude. Rozhodčí tomu velice dobře sekundoval a zasloužil by si známku mínus deset.“

TJ Sokol Plumlov - TJ Sokol Vrchoslavice 2:0 (1:0)
Branky: J. Kiška, Hladký. Rozhodčí: Pitner – Přikryl, Svozil. Sestava Plumlova: Simandl – Bureš (85. Vysloužil), Peka, Kutný, J. Kiška – Plajner, Ullmann, Zabloudil, Klváček (75. Vrána) – Frýbort (60. Křupka), Hladký. Trenér: Pavel Voráč. Sestava Vrchoslavic: Loučka – Sanislo, Zatloukal, Novák, Spiller – Šmíd, Lacina Polášek, Petlach (60. Coufalík) – Holub, Jiříček. Trenér: Roman Šmíd.

Hodnocení sekretáře Plumlova Františka Kocourka:
„Je to zasloužená výhra. Zápas ovlivnil brzký gól po rohu, měli jsme pak i další šance. Hosté měli jednu tutovku, kdy šli dva sami na brankáře, naštěstí to ale dali vedle. V šedesáté minutě Adam zvýšil na 2:0 a už jsme si to pohlídali. Všichni hráči odehráli dobrý zápas a zaslouží si pochvalu, jsem rád, že jsme potvrdili tři body z Brodku. A protože nechceme mít sestupové starosti, je potřeba bodovat v Nezamyslicích a pak chceme vrátit podzimní výsledek Mostkovicím. Ještě je před námi devět kol a na konci sezony bych chtěl mít dvojnásobný počet bodů, než máme teď (smích).“

Hodnocení trenéra Vrchoslavic Romana Šmída:
„Plumlov bojoval, šel do soubojů a dal dva góly, takže vyhrál zaslouženě. Do vedení se domácí dostali hned ve druhé minutě, kdy jsme asi ještě byli v šatně, a nehlídaný hráč po rohovém kopu ze stoje hlavičkoval ze šesti metrů. Vyrovnat mohl Holub, když obešel i brankáře, ale netrefil prázdnou bránu. A po autovém vhazování jsme ve druhém poločase dostali druhý gól. Hra se odvíjela spíše ve vzduchu, na hrbolatém tvrdém terénu se špatně kombinovalo. Měli jsme trochu problém sestavit jedenáctku, protože mi chybělo šest hráčů, na šance to ale bylo vyrovnané, když třeba Zatloukal mohl míč dorazit z jednoho metru.“

TJ Sokol Horní Moštěnice - SK Lipová 0:2 (0:0)
Branky: Valtr z penalty, Růžička. Rozhodčí: Svačina – Pumprla, Navrátil. Sestava Lipové: Števula – Barák, Ohlídal, Spáčil, Takáč – P. Koudelka, Valtr (85. Žilka), Růžička, Bross – Dostál, Liška (70. Z. Koudelka). Trenér: Pavel Růžička.

Hodnocení hrajícího trenéra Lipové Pavla Růžičky:
„Byl to daleko náročnější zápas než před týdnem. Měli jsme sice více ze hry i šancí, soupeř byl ale nefotbalový a hrál hodně zezadu, nám navíc minule vyšlo vše, na co jsme sáhli. Trošku jsme se trápili s přechodovou fází a nedařily se nám tolik protiútoky, nakonec jsme to ale zvládli.“
TJ FC Kostelec na Hané
FK Slavoj Kojetín „B“
3:1 (1:1)
Branky Kostelce na Hané: Vyhlídal 2, Hon. Rozhodčí: Lepka – Straka, Krutovský. Sestava Kostelce na Hané: Stískal – Synek, Začal, Móri, Baláš – Chytil, Grepl, T. Menšík (55. Hon), Závodský – Vařeka, Vyhlídal (85. J. Walter). Trenér: Petr Walter.

Hodnocení trenéra Kostelce
na Hané Petra Waltera:
„Měli jsme velké problémy se sestavou, vypadli nám Lukáš Menšík s Honzou Waltrem a do brány musel šestnáctiletý Stískal, navíc Tomáš Menšík se Začalem nastoupili jen se sebezapřením. Velice si tak vážím tří bodů a jsem za ně rád. Výhra se ale rodila velice těžce. Prvních třicet minut jsme byli lepší a hned zkraje jsme nedali dvě šance. Pak se trefil Vyhlídal, ale těsně před pauzou hosté z trestňáku srovnali. Hodně se to na nás podepsalo a vypadli jsme z role, povedlo se nám ale střídání, když Hon strhl vedení na naši stranu. Potřebovali jsme bodovat, protože v Lipové to může vypadat všelijak. Teď tam můžeme jet v klidu. Děkuji mančaftu za důležité tři body, panuje velká spokojenost.“

TJ Sokol Tovačov - TJ Haná Nezamyslice 5:1 (2:0)
Branka Nezamyslic: Návrat. Rozhodčí: M. Pospíšil – Pumprla, Menšík. Sestava Nezamyslic: Buriánek – Hájek, Mir. Lakomý, Michal Lakomý, R. Fialka (40. Moravec) – Musil, J. Přidal, V. Fialka, Návrat, T. Přidal (60. Dokoupil) – Máj (55. Dostálík). Trenér: Marek Pavelka.

Hodnocení trenéra Nezamyslic Marka Pavelky:
„Začali jsme dobře a měli jsme hru pod kontrolou. V první půli jsme určitě byli lepší, jenže jsme soupeři nachystali dva góly. Nejprve si brankář zařval, ale neměl míč, podruhé se nedohodli obránci a domácí hráč byl sám před brankářem. Do druhé půle jsme tak stáhli hru na tři obránce a chtěli s tím něco udělat, nebyli jsme však schopni z pološancí něco vytěžit. Za stavu 2:0 nám mohl rozhodčí písknout penaltu za ruku a dalo by se s tím ještě něco dělat, bohužel nemáme útočníka, který by byl schopen dávat góly. Hráli jsme bez finálního efektu a celkově jsme Tovačovu naservírovali hned čtyři góly.“

FC Hvozd - SK Červenka 2:0 (2:0)
Branky: M. Muzikant, V. Bílý. Rozhodčí: Dokoupil – Lasovský, Krutovský. Sestava Hvozdu: Koutný – O. Procházka, Z. Poles, J. Bílý, Vyroubal (88. Vítek) – M. Muzikant (79. Dutszak), P. Muzikant, J. Vánský, M. Pírek – V. Bílý, P. Grulich. Trenér: Karel Procházka.

Hodnocení trenéra Hvozdu Karla Procházky:
„Na šance to byl vyrovnaný zápas, byli jsme ale produktivnější a díky lepší koncovce jsme vyhráli. Soupeř hrál o všechno a potřeboval body, zachytal nám ale brankář, který si se všemi nebezpečnými míči i střelou našeho bývalého hráče Petra Coufala poradil. Hosté hráli pěkně od podlahy a v mezihře byli lepší, díky urostlým hráčům se jim dařilo vyhrávat hlavičky. Prvních patnáct minut bylo bez střely, pak se Vojta Bílý dostal do velké šance, ale obránce vykopl míč z čáry. Do vedení nás po chybě na pravé straně obrany poslal zcela volný Martin Muzikant, jemuž před prázdnou bránu nahrál Vojta Bílý. A sám Vojta pak dal po centru Pavla Muzikanta hlavou na 2:0. Ve druhé půli na nás soupeř vletěl a dlouho nás tavil v šestnáctce, držela nás ale kvalitní obranná fáze. Naopak na zamyšlení jsou naše brejky nedotažené do konce.“