Dobrý podvečer, dnes je pondělí 7.10.2024
svátek slaví Justýna,
zítra Věra

39 fotbalKlenovice na Hané, ol, pk - Dvakrát prý nevstoupíš do stejné řeky neplatí v  derby mezi mužstvy Klenovic a  Hané Prostějov. Stejně jako v loňské sezóně prohráli Hanáci na půdě  Klenovic o branku. Hosté v 11.kole 1.A třídy sk.B vyrukovali s defenzívní taktikou a úvodní  desetiminutovku se jim dařilo zachycovat útoky domácích hráčů.

Sami pak podnikali rychlé brejky zejména útočnou dvojicí Zatloukal - Gábor. V 15.minutě si  však  domácí přihráli v pokutovém území Hané a Prokop střelou k tyči otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později využil nedůrazu Hanáků ve  vápně Cetkovský a technickou střelou překonal brankáře Pastyříka - 2:0. Hosté ale nebrali obdržené branky na vědomí a podnikali neustále ataky na Polákovu branku. Ve 29.minutě se řítil na domácí branku Gábor, bohužel své sólo zakončil střelou mimo branku. Za dalších pět minut se však Hanákům podařilo snížit. Krupičkův centr z rohového kopu propadl mezi domácími obránci, Martin Kolář jej hlavou posunul před gólmana k volnému Ondráčkovi a ten z otočky snížil na 2:1. Ve 40.minutě mohlo být vyrovnáno, ale při brankáři Polákovi stálo štěstí. Hostující Krupička poslal dlouhatánský centr před klenovickou branku a volný Krč míč hlavou napálil do břevna od něhož se odrazil na lajnu na níž ho Polák zachytil. V samotném závěru poločasu opět domácí využili chyby v obraně Hané a Pytela poslal Klenovice do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Nástup do druhého poločasu se lépe povedl Hanákům, když Krupičkův dlouhý centr našel hlavu Mašíka a ten snížil na 3:2. Hanáci se v této chvíli snažili dosáhnout aspoň na bod. V 53.minutě  po rohovém kopu domácích vykopával  hostující Ondráček míč z brankové čáry. V 67.minutě měli Hanáci za sebou  dvě obrovské šance, ale střely Gábora a poté i Zatloukala zneškodnil pozorný gólman Polák. V 71.minutě  "olízla"  hlavička domácího Klimeše  břevno  Pastyříkovy branky. V 74. minutě unikl rozhozené hostující obraně po křídle Prokop, nahrál volnému Klimešovi a ten k tyči zvýšil na 4:2. Ještě v 87.minutě zahrával hostující Krupička rohový kop a míč dorazil do sítě hrající trenér Daniel Kolář!

Zatloukal dal gól
I přes velkou snahu se Hanákům v závěru nepodařilo srovnat skóre a tak opět odjížděli z Klenovic bez bodů. V sobotu 26.října ve 14.30 hodin přivítají Hanáci na umělce v „záchranářském“ zápase mužstvo Beňova. Tak  dobře odvolte a přijďte je povzbudit. Kluci si to zaslouží.

pohledem trenérů :
Petr NAVRÁTIL - TJ Sokol Klenovice na Hané:

„Za stavu 2:0 jsme měli zápas pod kontrolou a Haná hrála tak, aby uhrála dobrý výsledek. Byl to korektní zápas. Nacvičené standartky Hané nám dělaly problémy. Soupeř z toho dal tři branky. Haná  si nezaslouží být na místě v tabulce kde je. Hoši jsou sice starší, ale mají zkušenosti a my můžeme děkovat brankáři Polákovi. Nervózní utkání z naší strany hlavně druhou půlku.“

Daniel KOLÁŘ – hrající trenér TJ Haná Prostějov:
„Divácky určitě zajímavé utkání ve kterém jsme podle mého názoru nebyli horším týmem. Klenovice častěji držely míč a my zase byli nebezpečnější z brejků. Oba týmy nabídly svými chybami soupeři mnoho šancí a bohužel pro nás domácí využili o jednu více než my.“

TJ Sokol Klenovice - TJ Haná Prostějov 4:3 (3:1)
Branky: 15. Prokop, 17. Sigmund, 45. Pytela, 74. Klimeš - 34.Ondráček, 49.Mašík, 87. Zatloukal. Rozhodčí: Šťastný - Oulehla, Malaník. Žluté karty: Rozehnal, Všianský, Cetkovský (všichni K). Diváků: 70