Dobré ráno, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělé výsledky střídá s velmi dobrými. To je Konice, která v aktuální sezóně neskutečně jede. A právem je tak na druhém místě tabulky. Zatímco nedávno zaknihovala šňůru pěti výher bez obdržené branky, nyní má za sebou další dvě výhry s celkem jedním inkasovaným gólem. Konice zkrátka válí a zdá se, že ji nic nemůže zastavit. Ani Haňovicím se to nepovedlo.

Utkání se bohužel pro tým Konice odehrálo bez divácké podpory – kvůli koronavirovým zákazům jednoduše nebyla povolená. Část diváků tak alespoň fandila okolo stadionu. A snad i to pomohlo týmu k dalšímu dobrému výkonu. I když výhra byla podle trenéra Konice Petra Ullmanna vlastně povinná. „Byly by to ztracené body. Přesto ale Haňovice zanechaly dobrý dojem. Celý zápas bojovaly, to se musí nechat,“ ocenil na úvod Petr Ullmann soupeře. Jak se ale ukázalo, hosté neměli moc šancí. A brzy prohrávali. „Začátek nám vyšel, nastřelili jsme tyčku. Pak dal Jašíček míč pod sebe a Kamený trefil přesně,“ řekl k prvnímu gólu, po kterém následoval další. Předtím se ale opět ukázal Kamený a Krása, který trefil další tyč. „Širůček přehodil brankáře a navýšil. Zaslouženě,“ poznamenal Ullmann.
Pořád tomu ale chyběla pojistka. Vedení 2:0 mnoho neznamená. „Kluky jsem nabádal k trpělivosti. Zároveň jsem si přál, abychom další branku přidali co nejdřív. Jašíček měl šanci, Krása taky, soupeř dvakrát vykopával z brankové čáry a dvakrát jsme trefili brankovou konstrukci,“ popisoval marné dobývání branky Ullmann. Nakonec se ale v 74. minutě trefil Kamený a bylo po zápase. Ullmann si pak při pohledu zpět opět vážil nuly, kterou vychytal navrátilec do sestavy Patrik Huňka. „Defenziva je naše výkladní skříň. A je zásluhou celého týmu,“ chválil Petr Ullmann, jehož tým v deseti kolech inkasoval pouze čtyřikrát.

 

Sokol Konice
SK Haňovice
3:0 (2:0)
Branky: 10. a 74. Kamený, 22. Širůček. Rozhodčí: Čampišová – Pekárek, Stloukal. Žluté karty: 32. Hlavinka, 86. Dostál. Diváci: 0

Sestava Konice: Huňka – L. Bílý (65. F. Bílý), Rus (78. Ryp), Procházka (58. Neoral), Drešr – J. Krása, Širůček, Kořenovský, Pěruška (58. Holub) – Kamený, Jašíček (75. Příkopa). Trenér: Petr Ullmann.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...