Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Suverén v prostějovském fotbalovém regionu? Áčko Konice, a to jednoznačně. Tým trenéra Petra Ullmanna své soupeře ničí jednoho za druhým. Tentokrát ale Konici pořádně pozlobil Chomoutov. A klid na kopačky konických hráčů přišel až v samém závěru. Přesto ale mančaft z Prostějovska přišel o unikátní sérii zápasů bez inkasované branky, která se nakonec zastavila na čísle „5“.


Také tentokrát provázely už přípravy na zápas tradiční menší problémy. Se sestavou, jak jinak. Tentokrát se Petr Ullmann musel obejít bez Rusa a Pěrušky. Do branky pak pro dobrý přístup k tréninkům putoval Zapletal. Na úvod svého hodnocení ale konický trenér hodnotí hlavně kvality soupeře. „Poprvé nám bylo ouzko, soupeř byl dobře organizovaný,“ poznamenal Ullmann. Soupeři tentokrát nedávali tolik prostoru Konici. A byl problém. „Soupeř měl kvalitní tým a urostlé beky. Přesto se do šancí dostali Jašíček, Kamený nebo Širůček,“ uvedl Ullmann. Soupeř ale taky hrozil, Zapletal však byl na místě a podařilo se mu napravit i jedno zaváhání, kdy přihrál soupeři. Přesto se ale nakonec Chomoutov dostal do vedení, což je pro Konici nová situace. Tým se ale poté zvedl a semkl. „Poslali jsme na hřiště Bílého a bylo to znát, vypomohl při standardkách. Dostali jsme pak možnost penalty, kterou jsme proměnili. Poté Neoral vybojoval míč a z nějakých dvaceti metrů zavěsil,“ řekl Petr Ullmann, který na novou akvizici v týmu nešetří chválou. V 90. minutě pak výhru potvrdil po nahrávce Jaromíra Krásy Kamený. I tak ale měla Konice co dělat, výhra se nerodila lehce. „Soupeř měl velmi dobrý tým, byl to rozhodně jeden z nejlepších, se kterým jsme za poslední dobu hráli,“ vyzdvihl Chomoutov Petr Ullmann.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...