Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už v pátek večer sehrají fotbalisté 1.SK Prostějov svoje utkání 6. kola v Jihlavě proti týmu Vysočiny. S týmem, s nímž eskáčko tradičně pronásledovala smůla, bude teď nutné bodovat. Domácích ztrát v tabulce pravdy začíná být příliš a je třeba je nahradit body zvenčí. A je úplně jedno, jak silným daný tým papírově je. Hrát vyrovnanou partii lze i s favority.

Není to tak dávno, co se oba celky střetly naposledy. O svátečních červencových dnech se strhla na Vysočině gólová přestřelka, padlo pět branek, přičemž díky Zapletalovi a Stáňovi Hanáci dokonce dvakrát vedli. Jenže nakonec stejně o gól prohráli.
Od té doby se toho hodně událo na obou stranách. Letní pauza byla příležitost pro zásadní obměny kádrů jak na Vysočině, tak na Hané. Zatímco v Prostějově šlo ale o zamýšlené omlazení kádru, Jihlava byla podle zákulisních informací nucena ke změnám pod ekonomický tlakem. Tým v létě po Radimu Kučerovi převzal dlouholetý trenér Ústí nad Labem Aleš Křeček. Omlazený kádr se rovněž potýkal s počáteční sehraností a v úvodních třech kolech získal jediný bod za domácí remízu s Líšní. Hradec a právě ústecká Arma byly nad jeho síly. Jenže v dohrávce prvního kola v Chrudimi zaznamenala Vysočina první vítězství, které vzápětí rozšířila o víkendu v Třinci, který deklasovala 5:0!
„Šest venkovních bodů z tohoto týdne je samozřejmě důležitých a cenných, ale hned bezprostředně po utkání jsme klukům v kabině řekli, že tyto zisky nebudou mít význam, pokud vítězně nezvládneme páteční domácí duel proti Prostějovu,“ upozornil bezprostředně po utkání ve Slezsku trenér Křeček. „Jsme přesvědčeni, že jsme postavili velice perspektivní a ambiciózní tým, v němž je konkurence pro každý post sestavy. Týmu věříme a těšíme se na to, jaké bude pod vedením našich trenérů dělat pokroky. Máme sice nejmladší kádr v soutěži, ale jsme přesvědčeni, že to nebude na škodu, zvlášť když je v týmu řada mládežnických reprezentantů,“ charakterizoval kádr sportovní ředitel Jihlavy Lukáš Vaculík.
Pokroky byly zřetelné právě v Třinci, kde nastoupila sestava Číž – Svoboda, Štefánek, Vlček, Horák – Červ, Lacko – Smejkal (81. Křišťál), Tureček (81. Ritter), Peřina (65. Arroyo) – Vedral (73. Araujo-Wilson).
V pátek 2. října od 18.00 hodin tak bude zajímavé sledovat, který z mladých týmů vyjde ze zápasu spokojenější.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...