Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Třetí kolo měla na programu Moravskoslezská divize žen. V ní se odehrál první vzájemným souboj žen z prostějovského regionu. V Mostkovicích zatím potvrdily oba celky své remízové výsledky a i na třetí, respektive druhý pokus zápas skončil dělbou bodů. To Držovice po týdnu volna znovu schytaly debakl, tentokrát v domácím prostředí dostaly desítku od Bezměrova, pro mužstvo trenéra Jetela je ale nyní daleko důležitější, že stále soutěž hrají. O víkendu se hraje další derby, kdy Protivanov v prestižním souboji přivítá Držovice, odkud si vzal před sezónou hned několik hráček.

Mostkovice - Protivanov 1:1 (1:0)
Branky: 22. Smičková – 66. Průchová. Rozhodčí: Mrázek – Milar, Procházka. Žluté karty: bez karet. Diváků: 100.
Sestava Mostkovic: Nováčková – Štefková, Smičková, Vaverková, Hejtmanová – Karafiátová, Kraváková, Mikulová, Holubová – Barešová, Harenčáková. Střídaly: Jančíková, Matoušková, Ptáčníková, Vlková. Trenér: Ondřej Milar.
Sestava Protivanova: Bartošková – Koledová, Jarošová, Frömmlová, Kostíková – Soares, Smyčková, Průchová, Kejíková – Brožovičová, Benešová. Střídaly: Abrahámová, Vybralová, Tempírová, Šimeková, Langerová. Trenér: Bronislav Ptáčník.
Hodnocení trenéra Mostkovic Ondřeje Milara: „Začátek zápasu a celý první poločas jsme byli lepší. Zaslouženě jsme tak po poločase vedli o jednu branku. Mohli jsme přidat i druhou, ale brankářka Protivanova vytáhla parádní zákrok. Ještě do šedesáté minuty jsme otěže zápasu měli ve svých rukou, pak se ale zvedal i soupeř, který začal hrát mnohem lépe, pomalu nás začal přehrávat. Podařilo se jim i vyrovnat a hráčka Průchová měla i další šance. Ta byla asi jednoznačně nejlepší hráčkou na hřišti. Jak soupeře zachránila v první půli brankářka, tak nás zase podržela naše brankářka ve druhé. Konec zápasu byl hektický a mohli jsme vyhrát i prohrát. Z celkového hlediska je remíza zasloužená.“
Hodnocení trenéra Protivanova Bronislava Ptáčníka: „Dnes mě nejvíce ze všeho zklamal výkon hlavního rozhodčího, který byl upřímně katastrofální. Tendenčně pískal celý zápas pro domácí družstvo. Dokonce mě i vykázal ze střídačky, když jsem se s ním snažil mluvit o zákrocích, které se mi nelíbily. Musím ale přiznat, že po první půli vedly Mostkovice zaslouženě, byly o něco lepší jak my. Do druhé půle jsme si k našemu výkonu něco řekli a zvedli jsme se. Celý poločas jsme byli pro změnu lepší my. Kromě vyrovnání jsme mohli zápas i otočit. Navíc nám sudí upřel penaltu, kterou potvrzovali fanoušci. Musíme se tedy zase spokojit s bodem, hlavně ať se i nadále hraje.“

Držovice - Bezměrov 2:10 (2:5)
Branky: 9. a 44. (p) Mekysková – 7., 11., 40., 48. a 61. Vilhanová, 22., 65. a 70. Ondrašíková, 18. Vaculíková, 78. Chudárková. Rozhodčí: Pochylý – Weiser, Dömisch. Žluté karty: bez karet. Diváků: 30.
Sestava Držovic: Jetelová – Heinzová, Valouchová, Klimešová, Malinková, Mekysková, Neherová, Ondrová, Budajová, Krausová, Zbořilová. Střídaly: Augustinová, Obíralová, Šogorová. Trenér: Tomáš Jetel.
Hodnocení trenéra Držovic Tomáše Jetela: „Chtěl bych k tomu říct jen pár slov. Tohle mužstvo bojuje. Není zatím moc fotbalové. Nechci to nijak dále rozebírat, jsme hlavně rádi, že hrajeme, holky to nevzdávají a na výsledek se nedívají. Za to jim patří ohromný dík. Chtějí hrát i nadále a naším největším vítězstvím je nyní to, že tuto soutěž můžeme hrát.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...