Dobré dopoledne, dnes je pátek 23.2.2024
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V poslední den měsíce srpna bylo rozlosováno druhé kolo domácího poháru MOL Cup. V jeho rámci by měl 1.SK Prostějov zamířit na hřiště třetiligového Velkého Meziříčí. Podmiňovací způsob je na místě, protože se neodehrálo už několik zápasů kola prvního. Amatérské celky jsou totiž nuceny podstoupit kompletní testování před zápasem s profesionálními týmy. To s sebou pochopitelně nese značné finanční náklady, které je ne každý celek schopen i přes slíbenou podporu svazu unést, což letošní ročník poněkud degraduje.

Prostějov tak bez boje postoupil přes divizní Rýmařov. Bývalého soupeře z Moravskoslezské ligy dobře zná, vždyť Velké Meziříčí bylo největším soupeřem při opětovném postupu eskáčka do druhé ligy v sezóně 2017/2018. To už ovšem ze současného kádru pamatuje málokdo.
Oficiálním hracím dnem druhého kola je středa 16. září.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...