Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 30.3.2023
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tuto středu 26. srpna mělo prostějovské eskáčko odehrát utkání 1. MOL Cupu na hřišti divizního Rýmařova. Jenže do sportovního klání opět negativně zasáhl administrativní „šiml“ spojený se situací kolem šíření koronaviru…

Klub, který narazí na soupeře z profesionálních soutěží, totiž musí předložit u všech osob uvedených v zápise z utkání negativní test na koronavirus. Rýmařov ovšem raději využil možnosti ze soutěže odstoupit, a to i přesto, že FAČR polovinu nákladů hradí. 1.SK Prostějov tak postupuje do 2.kola bez boje. „Možná je to trochu lepší, aspoň je před námi klasický týden a můžeme ještě více zapracovat na sehrání týmu a nácviku herního stylu, který chceme hrát,“ míní kapitán týmu Aleš Schuster.
Na druhé straně pochopitelně panuje rozladění. „Není to vůbec příjemné. Chtěli jsme pozvat sponzory, udělat atraktivní zápas pro fanoušky a zavzpomínat třeba na pohárové tažení před pěti lety, když jsme zde v nádherné atmosféře vyřadili Baník Ostrava. Takhle to teď všechno bohužel padá. Není to dobré,“ povzdechl si na klubových stránkách trenér Milan Furik.
Druhé kolo je na programu ve středu 16. září, los proběhne v nejbližších dnech.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...