Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Regionální celky mají před sebou již třetí soutěžní víkend, zatímco eskáčko čeká tento víkend první kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže. Hned na úvod dorazí nedaleký soupeř z Blanska, kterému momentálně velí bývalý lodivod Prostějova Oldřich Machala. Kromě tohoto zápasu se ale mají fanoušci na co těšit po celý víkend. Sobotní i nedělní program totiž nabídne po dvou okresních derby napříč soutěžemi.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Druhá nejvyšší soutěž obvykle začínala dříve než krajské soutěže. Jenže situace způsobená koronavirem ovlivňuje náš každodenní život a nevyhnula se ani fotbalu. Svěřenci trenéra Šustra prošli během pauzy velkou obměnou kádru a bude jistě zajímavé sledovat, jak si mladé mužstvo povede. Hned v prvním soutěžním zápase přivítají na své půdě nováčka soutěže z Blanska v čele s Oldřichem Machalou, který se tak po necelém roce vrací na jemu dobře známé místo, tentokrát ovšem v roli hosta.
Sobota 22. 8. – 17:00
1.SK Prostějov – FK Blansko

Clean4you krajský přebor muži
Nejvyšší krajská soutěž má na programu třetí kolo. V sobotu zavítají Kralice do Ústí, kde je nečeká snadný úkol, bodový zisk by byl jistě velkým překvapením. V neděli se poprvé v letošní sezóně představí před vlastním publikem Lipová a jistě bude chtít před svými fanoušky oslavit vítězství proti hostujícím Dolanům.
Sobota 22. 8. – 16:30
Sokol Ústí – FC Kralice Na Hané
Neděle 23. 8. – 16:30
SK Lipová – FC Dolany

I.A třída skupina A
Jediný regionální účastník v A skupině I.A třídy z Konice bude chtít potvrdit stávající formu v nedělním domácím zápase s Maletínem. Po dvou kolech s plným bodovým ziskem a impozantním skóre dvanáct ku dvěma bude chtít potvrdit tyto výsledky i proti soupeři, který také ještě nezaváhal.
Neděle 23. 8. – 16:30
Sokol Konice – Maletín

FGP studio I.A třída skupina B
Sobota i neděle budou v B skupině I.A třídy patřit derby. Celé třetí kolo odstartuje Kostelec na Hané v Beňově, kde je výkop naplánován už na půl třetí. O dvě hodinky později se mohou fanoušci těšit na třaskavý souboj v Plumlově, kam přijedou Určice, pro domácí to představuje třetí derby ve třetím kole. Uvidíme, zda svěřenci trenéra Kobylíka naváží na vítězství proti Holici, nebo se po porážce v Kostelci zvedne mužstvo okolo trenéra Petra Matouška.
Program kola uzavře v neděli další derby na půdě Protivanova. Tam zamíří Čechovice, které daly zapomenout neúspěchu v Plumlově a získaly tři body s Beňovem.
Sobota 22. 8. – 14:30
FC Beňov – FC Kostelec na Hané
Sobota 22. 8. – 16:30
Sokol Plumlov – TJ Sokol Určice

Neděle 23. 8. – 16:30
SK Protivanov – Sokol Čechovice

I.B třída skupina A
I.B třídy nabídnou třaskavé zápasy. V sobotu se v Klenovicích představí Vrchoslavice a jistě to bude parádní podívaná. Oba celky nastoupí s bilancí výhry a prohry, takže i na začátku soutěže to bude velmi důležitý souboj dvou regionálních rivalů. Ve stejném čase se doma ukážou Otaslavice, které budou chtít prodloužit bodovou sérii i ve třetím zápase proti rezervě Želatovic.
To svěřenci trenéra Kroupy si budou muset v neděli přivstat, neboť zajíždí na půdu rezervy Ústí, kde je výkop naplánován už na desátou hodinu. Kolo uzavře Pivín. Ten bude chtít před vlastním publikem napravit reputaci po debaklu v Želatovicích. V cestě jim bude stát Jezernice.
Sobota 22. 8. – 16:30
Sokol Otaslavice – FC Želatovice „B“
Sokol Klenovice – Sokol Vrchoslavice 1946
Neděle 23. 8. – 10:00
Sokol Ústí „B“ – Sokol Mostkovice
Neděle 23. 8. – 16:30
Sokol v Pivíně – Sokol Jezernice

Lion sport I.B třída skupina B
V B skupině I.B třídy odehrají své zápasy všechna tři okresní mužstva v neděli. Hned o čtvrt na jedenáct se mohou fanoušci těšit na regionální souboj za místním nádražím, kde se představí Haná proti Jesenci. Odpoledne odehrají svůj zápas Smržice, které zavítají do Kožušan.
Neděle 23. 8. – 10:15
Haná Prostějov – Jesenec-Dzbel
Sokol Kožušany – TJ Smržice

Přebor OFS II. třída
Okres čeká většinu zápasů v neděli. V sobotu je na programu jediný zápas. V něm se bude chtít konečně zvednout favorit z Vrahovic proti hostům z Nezamyslic.
Neděle nabídne zajímavý souboj v Kralicích, kam přijedou Držovice. Derby se odehraje v Brodku u Prostějova, kam zamíří nedaleké Dobromilice. Výšovice se budou chtít odrazit k prvnímu bodovému zisku proti rozjetému Ptení, které má po dvou těžkých zápasech plný počet bodů. Rezerva Plumlova bude chtít v domácím prostředí zapomenout na osmibrankový příděl proti Brodku u Konice. Do Určic přijede Vícov a dá se očekávat pohledný fotbal. A poslední zápas proběhne v Nezamyslicích, kde se utká Tištín ve svém azylu proti Němčicím. Zde půjde o důležité body nejspíše i směrem k záchraně.
Sobota 22. 8. – 16:30
Sokol Vrahovice – Haná Nezamyslice
Neděle 23. 8. – 16:30
FC Kralice na Hané „B“ – TJ Sokol Držovice
FK Výšovice – FC Ptení
Sokol Brodek u PV – Sokol Dobromilice
Sokol Plumlov „B“ – Jiskra Brodek u Konice
Sokol Určice „B“ – Sokol Vícov
TJ Tištín – FK Němčice nad Hanou

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...