Dobré poledne, dnes je sobota 9.12.2023
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Je jednou ze stálic Prostějova, platí za rychlonohého hráče, který se dokáže prosadit. Nyní se ale může stát, že postoupí o soutěž výše. Řeč je o hráči číslo 12 Janu Šteiglovi. Pětadvacetiletý odchovanec Prostějova a olomoucké Sigmy dostal totiž nabídku od Karviné. Uplynulý týden tam odešel na zkoušku.

„Tak určitě, je to možnost. Zavolal mi pan Vlk, ředitel Karviné a dostal jsem nabídku zkoušky. Šel jsem tedy s tím, že budu bojovat o to místo. Snažil jsem se proto dát do toho všechno. Trénovali jsme dost, každý den tam byly dva tréninky,“ prozradil Jan Šteigl pro Večerník. Nyní čeká, jaký verdikt padne.
Pro Šteigla se každoádně jednalo o velkou zkušenost. A byl by to pro něj posun vzhůru. Z hráče, který působil spíše ve druhém sledu, by se mohl katapultovat až do nejvyšší soutěže. „Spousta lidí říká, že mezi první a druhou ligou není takový rozdíl. Ale z vlastní zkušenosti vím, že rozdílů je hned víc. Ať už je to třeba v razanci přihrávky, nebo v soubojích i ve sprinterských situacích. Je to rychlejší a silovější. Hráči dokážou vše zvládnout lépe,“ říká a dodává, že nejvyšší liga je rovněž náročnější na kondičku.
Jak ale sám autor tří branek a obdržitel čtyř žlutých karet z uplynulého ročníku říká, chce se o možnost poprat. A věří, že by si na tempo první ligy zvykl. „Každopádně byla to pro mě jedna z největších zkušeností, co jsem kdy zažil. Přeci jen je mi 25 let a kdybych se tam dostal, byl bych samozřejmě velice rád,“ uvádí šTEIGL. Nicméně nezapomněl ani na Prostějov, za který pravidelně nastupuje. „Něco jsem prošel, něco jsem se naučil. Pokud by se mi podařilo dostat se do první ligy, rád si ty zkušenosti později přinesu s sebou domů do Prostějova,“ plánuje ofenzivní křídelník.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...