Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už tuto středu 5. srpna proběhne losovací aktiv Fortuna:Národní ligy, který odstraní otazníky ohledně termínové listiny druhé nejvyšší soutěže. Právě v tento den se tak určí pořadí soků pro eskáčko v novém ročníku 2020/2021. Připomeňme, že v plánu je místo třiceti tentokrát jen šestadvacet kol.

V závěru druhého týdne přípravy sehrají prostějovští fotbalisté hned dvojici zápasů proti stejnému soupeři. V sobotu 8. srpna je bude na stadionu Vršava čekat prvoligový Zlín, který opět trénuje Bohumil Páník. Výkopy jsou naplánovány na 16:00 a 18:00 hodin.
O týden později v sobotu 15. srpna je naplánovaná generálka na novou sezónu, jejíž start by měl být shodný s první ligou, tedy o víkendu 22. srpna. Soupeřem by měla být olomoucká Sigma. Přesný čas a místo konání zápasu ještě nejsou jisté, upřesněno má být právě ve středu po rozlosování nového soutěžního ročníku. 

Přípravná utkání 1.SK Prostějov
Odehráno:
31. 7. SK Uničov – 1.SK Prostějov 1:1
1. 8. 1.SK Prostějov – FC Viktoria Otrokovice 6:0 (hráno ve Slatinicích)
Plánováno:
8. 8., 16:00 FC Fastav Zlín – 1.SK Prostějov
15. 8. SK Sigma Olomouc – 1.SK Prostějov
(čas a hřiště zatím neurčeny)

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...