Dobré odpoledne, dnes je pondělí 22.7.2024
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Velké stěhování letos čeká fotbalistku Gabrielu Matouškovou. Sedmadvacetiletá záložnice pocházející z Kostelce na Hané totiž opouští pražskou Spartu, kde hrála od roku 2014. Kam jde? Do italské Serie A, konkrétně do klubu Bari. Pro hráčku, která byla v sezóně 2016/2017 vyhlášena nejlepší hráčkou finále poháru, jde o další velký posun.

„Možná mi pořád nedochází, co se to vlastně děje,“ přiznala PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku nadšeně. Vlastní přestup ovšem nebyl bez komplikací, které natropila nákaza. „Do poslední chvíle jsem si vlastně nemohla být ničím tak úplně jistá, protože koronavirus celou situaci docela zkomplikoval. Když ale nakonec vše proběhlo tak, jak mělo, začala jsem být docela nervózní, což je přirozené, ale zároveň jsem se hodně těšila,“ dodává fotbalistka, které na dálku fandí i blízcí z Kostelce na Hané.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...