Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cirkus jménem profi fotbal. Tak by se mohlo zjednodušeně hodnotit dění minulého týdne, kdy několik hodin před výkopem předposledního prvoligového kola o záchranu vešla ve známost nákaza koronavirem u jednoho hráče Opavy. Tím se vyřešily poslední rébusy ohledně složení první a druhé ligy v příštím ročníku.

Kde jinde než v Opavě. Klub sídlí v Moravskoslezském kraji, onemocnění je tam nejpravděpodobnější. Kdo si po posledním ligovém grémiu vsadil na to, že se liga nedohraje, nemohl prohrát. Jelikož další odklady už při posledním termínu pro dohrání soutěží 2. srpna neměly smysl, je podivný fotbalový ročník 2019/2020 definitivně minulostí.
Z první ligy tedy zázračně nikdo nesestoupil, soutěž se rozšiřuje o vítěze druhé ligy Pardubice a Zbrojovku Brno. Druhá liga bude pouze čtrnáctičlenná, Dukla Praha v ní zůstává a místo Vítkovic a Sokolova se do soutěže vrací Táborsko a jako nováček Blansko. Táborsku pomohl vyšší bodový zisk v okamžiku ukončení amatérských soutěží, než měl první tým ze druhé skupiny České fotbalové ligy. Po roční pauze se tak vrací do profesionální soutěže. Blansko ji naopak okusí poprvé.
Losovací aktiv proběhne 5. srpna. V tomto okamžiku bude jasná termínová listina, start druhé ligy ještě není úplně zřejmý.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...