Dobré ráno, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hned dvě velké opory Karel Kroupa a Jan Polák ve fotbalovém Prostějově končí. Eskáčko navíc avizovalo i další odchody. Nebude jich však nakonec více, než s kolika se počítalo? Aktuálně to totiž vypadá, že by Prostějov mohl přijít o dalšího klíčového hráče. Už dříve Večerník informoval, že se olomoucká Sigma zajímala o útočníka Jana Koudelku. Nejproduktivnější hráč Prostějova z posledních let však nakonec volání prvoligového mančaftu nevyslyšel. „Sigma říkala, že od všeho odstupuje. Chtěli mě na zkoušku, toho jsem ale nebyl zastáncem pro případ, že by se mi to překrylo s něčím jiným,“ uvedl pro Večerník Jan Koudelka.


Eskáčku tím však starosti s udržením dlouholetého hráče týmu neskončily. Na obzoru se totiž objevil další zájemce, a sice brněnská Zbrojovka. „Jsem rád, že je o mě zájem. Teď je hlavně na klubech, jestli se spolu nějak domluví. Vše je právě o té dohodě,“ říká nyní Jan Koudelka. Je si vědom ještě svých závazků k Prostějovu – ještě na rok zde má platnou smlouvu. Což připomíná také vedení eskáčka. „Honzovi jsme říkali, že kdyby šlo o první ligu, vyjdeme mu vstříc. Ale za nějakých podmínek. Má u nás platnou smlouvu a je to pro nás klíčový hráč. Odchod by musel dávat smysl pro obě strany,“ vyjádřil se předseda klubu František Jura.
Jan Koudelka, držitel dresu s číslem sedm a autor pěti branek z uplynulého ročníku, nyní stojí také před rozhodnutím, zda se posunout o úroveň výše. Už v minulosti ukázal, že Moravskoslezskou fotbalovou ligu přerostl, když s Karlem Kroupou vystřílel postup do 2. ligy. I v ní se Koudelka prezentuje rychlými přechody do útoku, kreativitou a přehledem. Je tedy čas jít o ligu výše? „Otázkou je, jestli Zbrojovka půjde do ligy. Pokud nepůjde… Určitě má ale pro nás Honza svou cenu,“ upozorňuje František Jura. Vše je zatím na začátku. „Jednání ještě neproběhla, je tu nějaké oťukávání, oficiální jednání ale ještě neproběhlo,“ řekl k současné situaci kolem prostějovského snajpra předseda fotbalového Prostějova.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...