Dobré ráno, dnes je neděle 14.4.2024
svátek slaví Vincenc,
zítra Anastázie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Výborná příležitost zůstala nevyužita. Prostějovští fotbalisté měli před posledním kolem jedinečnou šanci vylepšit svou bilanci z minulého soutěžního ročníku, kdy po opětovaném postupu do druhé ligy vyválčili šestatřicet bodů za devět výher a devět remíz. V případě vítězství v Praze na stadionu Evžena Rošického by eskáčko tento bodový zisk překročilo o dva bodíky. A nebylo od tohoto úspěchu příliš daleko.

V pátek v podvečer tedy FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA napsala poslední tečku prazvláštního soutěžního ročníku 2019/2020. Pro eskáčko bylo ještě ve hře celkové umístění, protože odložený zápas mezi Třincem a Vlašimí se týkal týmů v jeho bezprostřední blízkosti. Vzhledem k tříbodovému zisku Středočechů tak Prostějov obsadil konečné jedenácté místo.
Závěr sezóny byl z hráčského pohledu tristní. Trenér Pavel Šustr měl k dispozici sotva základní jedenáctku, pokud samozřejmě počítáme pouze zkušené hráče. Je potřeba zároveň pochválit dorostence, kteří v těžkých dobách prokázali, že jsou schopni naskočit do profesionální soutěže a vytvořit si zajímavé situace. Jejich proměnění pak do značné míry závisí právě na sbírání potřebné herní praxe.
V posledním kole dostal mezi třemi tyčemi opět příležitost Filip Mucha, jinak mezi hráči, kteří byli k dispozici, převládaly jednoznačně defenzivní typy. Záložníci Zapletal, Pernackij a Biolek mají zkušenosti i z obranné řady, kde ovšem také mnohdy nastupovali z nouze. Do záložní řady nastoupil i mladý Dittmer. Naprostá absence pak panovala mezi hrotovými útočníky. Do ofenzivy se tak musel zapojit Milan Lutonský, pro nějž tato pozice rozhodně není tou obvyklou.
Když k tomu všemu připočítáme i lehce opožděný příjezd do dějiště utkání, nelze se příliš divit, že první poločas vypadal v případě hostujícího celku tak, jak vypadal. S předvedeným výkonem nebylo možné pomýšlet na úspěch ani proti celku, který se nedal rovnou pasovat na papírového favorita.
Až důrazné probuzení o přestávce v kabině jaksepatří zabralo, jenže s dvoubrankovým mankem se vrátit do zápasu není ve druhé lize jen tak. Přesto se to málem podařilo. Lutonský měl dvě dobré šance, které spolu s proměněnou penaltou mohly znamenat vyrovnání. Jenže tady se právě projevil handicap v nouzovém obsazování pozic. Lutonský není typický hrotový hráč a některé reflexy ve finální fázi prostě nemá tak zažité. Můžeme samozřejmě jen spekulovat, jestli by Kroupa, Koudelka či Rolinc v podobné situaci soupeřovy brankáře překonali.
I závěr jarní sezóny tak stejně jako té podzimní v sobě nese nahořklou pachuť porážky. Přesto se dají najít na výkonu prostějovského týmu jasná pozitiva, která jsou příslibem do další, opět ne zcela standardní druholigové sezóny.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...