Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

To byla jízda! Během jednoho víkendu stihli v Bedihošti uspořádat jak turnaj žáků, tak i přípravek. Ovšem nejen organizátoři měli napilno. „Přálo nám určitě víc počasí než během předchozího dne. Hřiště ale bylo rozbité, báli jsme se, že dostane trávník na prdel. Děti ho ale nezničily,“ usmíval se po turnaji organizátor obou akcí a místní fotbalový činovník v jednom Martin Musil. Právě bedihošťský fotbal měl na turnaji hned dvě želízka v ohni.

Nakonec se na pomyslné startovní pole postavilo sedm týmů – pět z Prostějovska a dva přespolní. Původní počet ale měl být vyšší. „Měli jsme mít osm týmů, jenže jeden nakonec bohužel nepřijel,“ smutnil Martin Musil. V jiném ohledu ale mohl být spokojený. Už při předchozím turnaji říkal, že chtěl vidět, jak jsou na tom týmy z Prostějovska oproti konkurenci odjinud. A je třeba říct, že Prostějovsko nezklamalo, ani náhodou.
Turnaj totiž nakonec po urputném boji ovládly Určice. A ani další družstva se neztratila. „První místo pro sebe získaly Určice, těm se ve finále podařilo porazit Bedihošť „A“ v poměru 4:1. V souboji o třetí místo pak zvítězily Smržice nad Kojetínem,“ upozornil na dobré výkony a výsledky mladých fotbalových nadějí Martin Musil. Domácím se navíc sice nepodařilo ovládnout turnaj, smutnit však nemuseli. Jednak je v této věkové kategorii nejdůležitější účast a radost ze hry, navíc střelce soupeřů zastínil bedihošťský Tobiáš Musil. Fotbalová Bedihošť tak neslaví „jen“ stříbro.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...