Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned několik změn hlásí v předvečer losování soutěží Okresní fotbalový svaz Prostějov. Už dříve informoval, že letos bude losování elektronickou formou, a to 17. července. Svaz navíc musel na září posunout valnou hromadu. V srpnu by tak, bez radikálních posunů, měl nastat začátek okresních fotbalových soutěží. „II. třída by měla začít prvními zápasy 9. srpna, III. třídy a žákovské soutěže budou začínat 30. srpna,“ prozradil garant komise STK OFS Prostějov Roman Minx.

Zároveň vysvětlil, proč se svaz rozhodl přistoupit k tomu, že losovací aktiv proběhne bez účasti vedoucích mužstev nebo sekretářů. „Koronavirus v tom roli nehraje. Spíš jsme přihlédli k tomu, že by vzhledem k době dovolených byla účast velice malá. Koneckonců losování se koná o tři týdny později než obvykle,“ vyjádřil se Roman Minx pro Večerník. Zatímco tak koronavirová opatření začátek soutěží neoddálila, přípravu na ně ano.
Roman Minx také dodal několik dalších detailů. A ty vesměs kluby potěší. „Hrací dny budou soboty a neděle. Hodně ale oddíly budou rozhodovat formou hlášenek, a to podle aktuální situace v týmech. Nejvíce to ale vychází na neděle. Naopak u mužů nejsou vložené hrací středy,“ ujistil Roman Minx. Dodal zároveň informace o několikerých posunech. Třeba valné hromady. „Ta se měla uskutečnit v březnu, byla ale odložena na září. Tam budeme zvát kluby,“ vysvětlil.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...