Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ačkoli se mělo původně hrát na svátek mistra Jana Husa, fotbalovou lahůdku si mohou místní fanoušci dopřát až v sobotu 11. července, kdy na stadion areálu SCM Za Místním nádražím zavítá Zbrojovka Brno. Termínovými kartami zamíchal problém v třineckém týmu, kde se však s koronavirovou nákazou, jak se zdá, úspěšně vypořádali.

Zbrojovka, která stále stíhá vedoucí Pardubice za vidinou přímého postupu, se mezitím na chvilku ohřála na první příčce tabulky. Jen co si tento pocit vyzkoušela, musela ho opět přepustit Pardubicím, které mají ještě zápas s Třincem k dobru.
Dlouho očekávanému utkání mezi Prostějovem a Zbrojovkou tedy snad už nestojí nic v cestě. Každopádně je na co se těšit. Na hřišti se totiž bude pohybovat spousta Zbrojováků nejen v dresu brněnského týmu, ale i v tom domácím. Na soupisce jsou Karel Kroupa, Jan Polák, Milan Lutonský, Aleš Schuster či Martin Sus. Nasazení týmu z jihomoravské metropole bude bezpochyby enormní, svěřenci prostějovského trenéra Machálka musí bodovat, jedině tak mohou pomýšlet na nejvyšší příčku tabulky. Motivace na domácí straně sice bude z jiného soudku, ale také vysoká – důstojně se rozloučit nejen s diváky, ale velmi pravděpodobně i s některými dlouholetými oporami.
A v neposlední řadě se na lavičkách potkají dva poslední trenéři Zbrojovky, tedy Pavel Šustr nyní ve službách eskáčka a již zmíněný zdejší rodík Miloslav Machálek. Prvně jmenovaný byl uprostřed podzimu ze své pozice odvolán a vedení brněnského klubu se evidentně rozhodlo pro skvělý tah. Pod Machálkovým vedením Zbrojovka šlape vedoucím Pardubicím na paty a ostatní pronásledovatele nechala daleko za sebou.
Argumentů, proč přijít v sobotu 11. července na fotbal, je tedy celá dlouhá řada. Nezpomeňte, výkop je v 17.00 hodin.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...