Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Konec hektického kolotoče dvou zápasů během jednoho týdne. Na utkání 28. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v Jihlavě se svěřenci trenéra Pavla Šustra mohli připravovat v klidu a běžném tréninkovém rytmu. Na hřišti jednoho z původních favoritů soutěže předvedli pohledný fotbal a zodpovědný výkon, kdy sahali po senzačním vítězství. Stejně jako v domácím utkání proti pražské Dukle ale dvojnásobné vedení nedotáhli do vítězného konce. Vzhledem k zanechanému dojmu ale porážka až tak mrzet nemusí.

Obě mužstva na tom byla před zápasem rozdílně a přitom velmi podobně. Rozdíl byl pochopitelně v tabulkovém postavení, i když devítibodové manko Hanáků nebylo zase až tak výrazné. Vysočina ještě před zápasem mohla pomýšlet na honbu za třetím místem, což jí ovšem výhra Dukly Praha v Líšni nadobro zhatila.
I přes zřejmý fakt rozdílné šíře kádrů byla výchozí pozice obou mužstev srovnatelná co do nasazení mladých nadějí obou klubů. Eskáčko na tom bylo podobně a do jisté míry ještě hůře než při cestě na Žižkov, protože kromě gólmana mělo mezi náhradníky čtyři hráče do pole, z nichž jediný Stáňa má za sebou potřebné zkušenosti. Navíc v kádru chyběl zkušený Polák, Sus, Rolinc a další, dílem zranění a dílem vykartovaní. Tak se na stoperu po nějaké době ocitl Machynek. Lutonský na místě krajního beka a ve středu zálohy nepříliš zkušení Slaměna s Pernackým. Ofenzivu táhli brejkoví útočníci Píchal s Koudelkou. Mezi tyčemi je na jaře uplatňován přístup se dvěma vyrovnanými brankáři, v Jihlavě padla volba na Muchu možná i proto, aby se předvedl před svým otcem, který působí na místě asistenta trenéra Radima Kučery.
Ten musel poslat fotbalové mládí především do obrany. „Obrana byla velmi mladá, byli to kluci, kteří ještě v minulém roce působili v dorostu, určitá rizika to s sebou nese. Změn je doopravdy hodně a hra pak není úplně sourodá. Mužstvo neudržíme ve stejném složení, na druhou stranu tak dostávají příležitost mladí hráči,“ rekapituloval pro klubový web s dovětkem, že rozdíl v šíři obou soupeřů byl na soupisce k zápasu jasně patrný.
To ovšem hosty z Hané nikterak neomezovalo a právě mládí je dostalo do vedení. Není to až tak dávno, co Michal Zapletal oblékal dres nejstarších dorostenců a jeho talent teď našel v druhé nejvyšší soutěži uplatnění. I když se góly od něj prvoplánově nečekají, umí si najít dobrou parketu a potřebným důrazem se střelecky uplatnit.
Při druhé brance se naplno ukázala síla Prostějova v brejkových situacích. Nebezpečí, které rychlí forvardi pro soupeře představují, uznal i trenér Kučera. A Koudelka se Stáňou to ambicióznímu trenérovi ukázali v plné kráse.
Eskáčko se tak před závěrečnými dvěma koly drží na slušivé osmé příčce spolu s Vlašimí, která má zápas s Třincem k dobru. Střed tabulky je ovšem velice vyrovnaný, vždyť mezi sedmým Ústím nad Labem a jedenáctou Líšní je rozdíl pouhých tří bodů! A to ještě do těchto pater tabulky promluví svými dohrávkami Třinec.
V posledním domácím zápase proti Zbrojovce Brno nepůjde snad až tak o body, jako spíš o velký fotbalový zážitek. Zbrojovka, stále stíhající vedoucí Pardubice, půjde jistě tvrdě za vítězstvím.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...