Dobrý podvečer, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poměrně nečekaně a bez velké publicity došlo koncem uplynulého týdne ke změně termínů závěrečných tří kol FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Na příslušných webech soutěže samé i Ligové fotbalové asociace, která profesionální soutěže řídí, není k dispozici žádné vysvětlení. Dá se ovšem předpokládat, že impulsem jsou odložená utkání Třince kvůli nákaze koronavirem v jejich kádru.

Tím pádem došlo k tomu, že původní vložená utkání uprostřed týdne jsou zrušena a následující dvě kola se odehrávají čistě o víkendech. Trenérům tak odpadne bolehlav s rotací hráčů, kteří už ve velké většině mají „anglických“ týdnů plné zuby. „Někteří kluci už měli naplánovanou dovolenou, takže je potřeba na tuto změněnou realitu reagovat, ale je to prostě fakt, který musíme přijmout,“ reagoval na poslední změny v termínové listině Pavel Šustr, trenér 1.SK Prostějov.
Místo čtvrtka 9. července se totiž poslední kolo odehraje až v úterý 14. července, sezóna se tedy prodlouží o pět dnů. V následujících dvou týdnech se ale přejde na běžný režim víkendových zápasů. „Na druhou stranu budeme mít běžný režim tréninků během týdne, což je docela příznivé. Lze samozřejmě jen spekulovat o tom, do jaké míry to bude mít pozitivní vliv na kondici hráčů, nikdy nevíte, co se během týdne přihodí,“ nechtěl Šustr příliš spekulovat o pozitivech termínových změn.
Co je tedy v tuto chvíli jasné? Utkání 28. kola, v jehož rámci se eskáčko odebere na Vysočinu, se odehrají až o víkendu 3. až 5. července. Dále už půjde o jednotné časy, protože poslední dvě ligová kola se hrají kvůli regulérnosti vždy ve stejném termínu. Tím je pro 29. kolo, kdy eskáčko hostí Zbrojovku, sobota 11. července v 17 hodin a pro 30. kolo, tedy poslední zápas s Vyšehradem, úterý 14. července v 18 hodin. To vše za předpokladu, že Třinec už bude moci hrát, ten si svá odložená utkání bude dohrávat právě uprostřed následujících týdnů. 

Nové termíny utkání 1.SK Prostějov
28. kolo FC Vysočina Jihlava – 1.SK Prostějov sobota 4. 7. 17:00 hod.
29. kolo 1.SK Prostějov – FC Zbrojovka Brno sobota 11. 7. 17:00 hod.
30. kolo FC Slavoj Vyšehrad – 1.SK Prostějov úterý 14. 7. 18:00 hod.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...