Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ještě uprostřed minulého týdne to vypadalo, že si v závěru prodlouženého víkendu přijde prostějovský fotbalový fanoušek na své, když domácí 1.SK Prostějov bude hostit brněnskou Zbrojovku. Nakonec je ale všechno jinak. Vedení soutěže vzhledem k potížím třineckého klubu s koronavirem upravilo termínovou listinu Fortuna:Národní ligy a zrušilo vložené zápasy. Původně na čtvrtek naplánovaný souboj v Jihlavě se tak nově uskuteční v sobotu 4. července od 17.00 hodin. Do areálu SCM Za Místním nádražím k souboji se „Zbrojováky“ budou moci fanáti přijít až další sobotu 11. července.

O zápasech s Jihlavou toho už bylo napsáno dost. V minulém soutěžním ročníku nešťastná porážka v Jihlavě v posledních sekundách nastavení, doma ztracená remíza rovněž na poslední chvíli a po absurdní situaci. Na podzim pak opět hrubá chyba v obraně znamenala vyrovnávací branku po kvalitním výkonu ve druhém poločase.
Vysočině se po restartu jarní sezóny příliš nedaří, což ovšem v posledních dvou zápasech už přestalo platit. Ze sedmi zápasů totiž vytěžila pouhé dvě remízy, až jako stéblo tonoucímu přisoudil los potápějící se Jihlavě Sokolov, kde získala poprvé tři body. Vzápětí doma rozdrtila čtyřbrankovým nářezem Vyšehrad, když se dvakrát trefil útočník Stanislav Klobása. Ten je totiž s třinácti brankami nejlepším střelcem exligového týmu.
I přes tristní jarní bilanci se Jihlava stále udržuje na dostřel barážovým pozicím, byť na třetí místo kouká zhruba s pětibodovým odstupem. To na podzim byla v úvodních kolech první a jinak držela právě ony barážové příčky.
V aktuálně posledním odehraném zápasu proti Vyšehradu nastoupila v dresu Vysočiny sestava Lancman – Svoboda, Pojezný, Diouf, Javůrek (46. Novotný) – Fortelný (83. Ritter), Lacko – Mikuš (77. Koubek), Zoubele, Smejkal (64. Rezek) – Klobása (64. Shudeiwa). Lavičce Jihlavy stále šéfuje dobře známý trenér Radim Kučera. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...