Dobré odpoledne, dnes je neděle 16.6.2024
svátek slaví Zbyněk,
zítra Adolf
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Jestliže jsme předminulý týden žehrali na nedostatek potřebného štěstí v Chrudimi a doma s pražskou Duklou, pak fotbalový pánbůh ví, co je to kompenzace. Plnými hrstmi ji poskytl jak na Žižkově, kde se představila sestava vpravdě nouzová, která dokázala domácím vzdorovat i v oslabení, tak doma proti Hradci Králové. Tam se eskáčko po obrátce prezentovalo úžasným obratem, přesto štěstí potřebovalo. V první půli, aby neprohrávalo 0:2, a ve druhé, aby vítězný gól vůbec padl. Ale svěřenci trenéra Pavla Šustra si to zasloužili. V tabulce Fortuna:Národní ligy poskočil Prostějov na osmo příčku a má pouhý bod ztráty na sedmé Ústí nad Labem.

 

Do Prahy se nevypravili výletníci, jak se vyjádřil reportér ČT Sport, ale šestnáctka odhodlaných fotbalistů, kteří i ve značně okleštěné sestavě nechtěli prodat kůži lacino. Marodka totiž v týdnu dosáhla přímo obřích rozměrů a nebýt dvou „mladých pušek“, jak se trefně vyjádřil trenér Šustr, zůstal by po vynuceném střídání v prvním poločase na lavičce osamocený Martin Sus. Ze šestnáctky se totiž poměrně brzy stala patnáctka, když musel kvůli svalovému zranění odstoupit kapitán Jan Polák. A nedosti na tom, ve druhé půli bylo k dispozici už jen čtrnáct hráčů, když byl velmi přísně vyloučen obránce Machynek. Trenér Šustr komentář diplomaticky schoval za nedostatečnou ostrost vidění do dálky, ale kdo se díval v televizi, „úlet“ sudího jasně viděl.
Dlužno poznamenat, že k bodu z Prahy eskáčku pomohla sterilita domácích, kteří nebyli schopni vymyslet nic na dobře organizovanou a jednotvárné centry sbírající obranu. Velmi dobrý dojem zanechaly obě zmíněné „mladé pušky“ Petr Kovář a Daniel Ircing, který měl dokonce na kopačce vítězný gól.
Cenný bod pak doplnily hned tři body z domácího měření sil s Hradcem Králové. Přestože to v prvním poločase tak nevypadalo, dokázal Prostějov totožným skóre porazit „Votroky“ v tomto soutěžním ročníku dvakrát. S takhle silným a ambiciózním soupeřem dobrý počinek. Co je trochu s podivem, je obrovský rozdíl mezi výkony eskáčka v prvním a druhém poločase. „V poločase jsme udělali dvě změny, změnili jsme rozestavení a hru malinko zjednodušili,“ odtajnil recept na úspěch trenér Šustr.
Ten také zmínil jednu zásadní věc. Podle vytížení jednotlivých hráčů lze dopředu usuzovat, s kým realizační tým počítá do následujícího soutěžního ročníku. „Snažíme se hru stavět na hráčích, kteří by měli v Prostějově zůstat a měli by zde být delší dobu. Měli by postupně přebírat zodpovědnost za tým,“ nechal se po utkání s Hradcem slyšet trenér Šustr s tím, že tohle se však zatím úplně nedaří. Bez zkušených hráčů to bude mít eskáčko do budoucna hodně těžké.
V neúplné tabulce Prostějov poskočilo na závěr horní poloviny, ovšem před sebou má ještě dva těžké zápasy v Jihlavě a doma se Zbrojovkou, která po neděli poskočila na první příčku. Šance na nejméně vyrovnání loňského postavení v konečné tabulce je však po neděli velmi dobrá.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...