Příjemnou noc, dnes je pondělí 29.4.2024
svátek slaví Robert,
zítra Blahoslav

FOTOGALERIE: Oddych od dlouhých výjezdů za přípravnými zápasy si v pátek dali fotbalisté 1.SK Prostějov. Tentokrát vyrazili pouze do Vyškova, kde se střetli s třetiligovým Uničovem. Utkání, které zprvu nenabízelo moc zajímavých momentů, nakonec jediným gólem rozhodl ve druhém poločase Jan Šteigl. Uničov poté přidal, podařilo se mu párkrát Prostějov potrápit při rozehrávce, vytěžit změnu skóre z toho však nedokázal. Prostějov si tak připisuje v přípravě další výhru, třetí bez inkasované branky.

Utkání začalo v komorním duchu, na zápas si našla cestu jen asi třicítka diváků. Podobně vlažná jako jejich zájem byla ale také hra. První zajímavou příležitostí byl dlouhý balón na domácí osmnáctku ve 4. minutě, ale byla z něho jen nepovedená hlavička. Prostějov odpověděl o čtyři minuty později krátkým tlakem, beze střel. Píchal se snažil dohonit míč a dostat se do šance, ovšem bylo to na něj moc daleko. Zajímavější šance přišly až v 15. minutě. Uničov málem využil chyby Muchy, když se nejprve jeden hráč zjevil na ose hřiště a nechal si zblokovat střelu, aby následně hostující osmička střílela do boční sítě. Na druhé straně úřadoval Kroupa, který po centru Paška hlavičkoval nad. Ve 26. minutě se soupeř dostal přes Stříže do zakončení, ale ani Uničov v něm nebyl přesný. Ve 31. minutě pak po slibné šanci mohl z vápna zakončovat právě Stříž, ale ani on nebyl přesný. Zbytek poločasu už nepřinesl ani šance, ani mnoho fotbalové krásy. Prostějov byl sice více na balónu, ale kromě pár nesmělých centrů si žádnou větší šanci nevytvořil.
Druhý poločas naopak přinesl z obou stran zajímavější hru. Naznačila to už šance Stříže, který přízemní ránu poslal okolo noh obránců z křídla do gólmana. Dvě minuty nato se po rychlém útoku eskáčka dostal k další hlavičce Kroupa, nemířil mezi tři tyče. Pak ale přišly pro Prostějov těžké momenty. Podruhé se totiž po střele zavlnila boční síť prostějovské brány, následně navíc opět Uničov dokázal zničit prostějovskou rozehrávku – byla z toho střela nad bránu. 56. minuta ale přinesla radost na druhé straně. Po rohovém kopu se Uničov dostal pod tlak. A když už si zjevně brankář domácích oddechl, poslal míč k levé tyči Jan Šteigl – 0:1. Následovalo dvojí střídání, na hřiště se dostali Dittmer a Khrulenko, opustili ho naopak Slaměna a právě Šteigl. V 61. minutě pak došlo na moment, který v přípravě není úplně běžný: na žlutou kartu. Viděl ji brankář Bréda po faulu na útočícího hráče. A pět minut poté to bylo na žluté už 2:0 – Pašek to přehnal s tvrdostí zákroku u postranní čáry. Poté se naopak zápas uklidnil, alespoň co se týká tvrdosti zákroků. Naopak k vidění byla asi nejhezčí střela zápasu: zpoza vápna se do míče opřel Polák a poslal ho nad břevno. Prostějov si připsal ještě krátký tlak, Dittmer ale míč zakopl. Pak už naopak hrál Uničov, jehož hráči se nahlas hecovali k vyrovnání. Bréda tak musel vyboxovat standardku, prostějovská obrana musela celkově hasit v krátkém čase pět rohů v řadě. Nakonec ale uspěla, naopak eskáčko mohlo po akci směřující od Píchala ke Kiškovi skóre navýšit, střela však nebyla přesná. A když Bialek zachránil dvě minuty před koncem Prostějov od inkasování, bylo jasno, eskáčku stačil jeden gól nad papírově slabším, ovšem nesmírně houževnatým a těžkým soupeřem.

Dušan ŽMOLÍK, trenér SK Uničov:
„S výsledkem člověk nemůže být nikdy spokojený, když prohraje. Takže výsledek není úplně ideální, ale hra až na začátek prvního poločasu, kdy jsme byli všude pozdě a hodně jsme ztráceli balóny, tak jsme se do ní dostali. A myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Šla nám tam spousta věcí, které chceme hrát, a myslím, že jsme byli pro Prostějov nepříjemným soupeřem. Škoda že jsme neproměnili ty šance, ty byly. Prostějov taky mohl dát góly navíc, to je ale prostě hra. Pro mě asi ten zápas splnil účel. Samozřejmě jsme sem přijeli vyhrát, chceme vyhrávat, protože je to dobré na sebevědomí, ale nezvládli jsme to výsledkově. Důležité je, že se tam projevily prvky, co tam mají být. A že jsme nebyli v ničem horší než druholigový tým. V tomhle můžu být spokojený.“

Pavel ŠUSTR, trenér 1.SK Prostějov
„S hrou nejsem spokojený. Proti Uničovu jsme nepředvedli takový výkon jako třeba s Dubnicí. Byl rozhodně slabší. 25 minut jsme hráli, jak jsme chtěli. Byli jsme silnější na míči, kombinovali jsme. Ale to vše bez stoprocentních šancí. Postupně se s naší hrou soupeř, který hrál velmi dobře, vyrovnal a byl schopný nám konkurovat. Co se týká výsledku, tak každé vítězství se počítá. Hráčům nemůžu upřít snahu.“

SK Uničov – 1.SK Prostějov 0:1 (0:0)
Branky: 56. Šteigl
Rozhodčí: ; Žluté karty: 61. Bréda, 65. Pašek. Diváci: 32.
Statistiky: střely na branku 6:4, střely mimo 5:4, rohové kopy: 9:7.

sestava Prostějova: Mucha (46. Bréda) – Bialek, Biolek, Slaměna (59. Dittmer), Machynek – Pašek (70. Rus), Polák, Šteigl (59. Khrulenko), Stříž (70. Teplý) – Píchal, Kroupa (70. Kiška). Trenér: Pavel Šustr
sestava Uničova: Uvízl – Seibert, Bala, Vejvoda (46. Krayzel), Můčka (46. Purzitidis) – Vasiljev (46. Ambrozek), Bača, Svoboda – Strnad (46. Krč), Komenda, Vichta.
Trenér: Juraj Jarábek