Dobré ráno, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

Vzhledem k tomu, že tréninkový dril na závěrečný zápas podzimní sezóny Fortuna:Národní ligy absolvovali fotbalisté 1.SK Prostějov díky reprezentanční přestávce hned po dva týdny, čekalo se , že do utkání vstoupí maximálně nabuzení. Příprava se ovšem nijak nezúročila a o výsledku nakonec rozhodly nevydařené vstupy do obou poločasů. Zvlášť musí mrzet druhá Fotrova branka z úvodní minuty druhé půle, která prakticky pohřbila eskáčka naději na výsledkový obrat.

Úvod utkání 16. kola druhé nejvyšší soutěže eskáčku totálně nevyšel. Prakticky první akce domácích skončila brankou. Do zápasu vstoupil dobře aktivní Dias, který potáhl míč do šestnáctky a našel Fotra, jenž otevřel skóre – 1:0. Hosté se dostali k domácí svatyni až ke konci první desetiminutovky, ale útok ani nezakončili. Janouškova střela skončila mimo branku, na druhé straně Polák šikovně pobídl do brejku Koudelku, ale Bačkovský byl u míče včas. Po čtvrt hodině hry vybojoval Breda téměř ztracený míč, nacentroval před branku, jenže Fotr se tentokrát mezi tři tyče netrefil. Po půlhodince z volného kopu dostal příležitost k hlavičce Breda, jenže míč směřující do šibenice vytáhl bravurně na roh brankář Mucha. O chvíli později si slabší chvilku na druhé straně vybral kolega Bačkovský, jenže svoje zaváhání dokázal před Slaměnou napravit. Do kabin se nakonec mohlo jít za vyrovnaného stavu, to by ovšem nesměl Pašek dobrou střelou trefit pouze břevno domácí branky.
Hanáci se ze vstupu do první půle ke své škodě evidentně nepoučili. Hned v úvodní minutě té druhé totiž dostal parádní pas za obranu opět Fotr a tváří v tvář vyběhnuvšímu Muchovi nezaváhal – 2:0 Bačkovský se na druhé straně musel vytáhnout proti umístěné střele Koudelky, jenže vzápětí nabídl Janda Fotrovi hattrick, Mucha tentokrát reflexivně nebezpečí zažehnal. Ten vzápětí pohrdl i další příležitostí, když se stoper Štochl protáhl kolem obránce a naservíroval míč Fotrovi, který před odkrytou brankou mířil nad břevno. Po hodině hry si střihl efektní nůžky před domácí brankou Šteigl, jenže míč směřoval spíše do oblak. Slaměnova střela z velké dálky ohrozit Bačkovského nemohla. Domácí za daného stavu kontrolovali hru a další průběh druhé půle příliš vzruchu nepřinesl. Čtvrt hodiny před koncem se po předchozím přímém kopu eskáčka, který směřoval pouze do zdi, řítili čtyři domácí hráči na samotného obránce, ale Vlašimi vše zhatila nepřesná Fotrova přihrávka. V závěru se ještě dobrým vyběhnutím blýskli oba gólmani, Mucha před Jandou a Bačkovský před Kroupou. Na výsledku se ale už nic nezměnilo.

Daniel ŠMEJKAL - FC Sellier & Bellot Vlašim:
do uzávěrky vydání nebylo k dispozici
Oldřich MACHALA - 1.SK Prostějov:
„Utkání se hodnotí velmi špatně. Když dostanete začátkem obou poločasů gól, vše, na co se připravíte, co si předtím řeknete v šatně, přijde vniveč. Co jsme chtěli hrát, už jsme hrát nemohli, protože se hned v úvodu zásadně změnila situace. Šancí jsme si mnoho nevytvořili a navíc je neproměnili. Za stavu 1:0 měl velkou příležitost Slaměna, po vyrovnání by se zápas určitě vyvíjel jinak. Jenže pak jsme si vlastní nekoncentrovaností a hloupostí nechali dát hned v úvodu druhé půle druhou branku. Pak měl nějaké hlavičky Kroupa, které šly do brankáře, to je málo. Konec soutěže nás zastihl ve špatné formě, od zápasu s Jihlavou, kdy nás chyba stála dva body, šla naše výkonnost dolů. Tohle mě dost mrzí.“

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA – 16. kolo
FC Sellier&Bellot Vlašim – 1.SK Prostějov 2:0 (1:0)
Branky: 3. a 46. Fotr
Rozhodčí: Denev – Moláček, Melichar. Žluté karty: 73. Svoboda – 66. Kroupa. Diváků: 535.

sestava Vlašimi: Bačkovský – Breda, Broukal, Štochl, Kadlec – Janda, Januška (88. Blecha), Průcha, Svoboda – Dias (54. Plachý), Fotr (75. Jandera). Trenér: Daniel Šmejkal
sestava Prostějova: Mucha – Pašek, Sus, Schuster, Zapletal (46. Rolinc) – Koudelka, Pernackij (60. Kroupa), Polák, Slaměna, Lutonský – Šteigl (80. Kiška). Trenér: Oldřich Machala