Dobré dopoledne, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

Dvanácté kolo okresního přeboru proti sobě svedlo dobře rozjetou Skalku a rezervu Určic, kteráodehrála tento duel ve stejném čase s „A“-týmem, a tak i proto byl více favorizovaný domácí celek. Na pivínském stadionu, kde má Skalka letos dočasný azyl, byly ale všechny papírové spekulace zcela zdecimovány stejně jako domácí družstvo. Určické „béčko“ si od začátku zápasu drželo územní převahu, kterou také nakonec korunovalo pěti brankami. Skalka naopak branku hostů ohrožovala opravdu minimálně.

Prvních deset minut se hra přelévala ze strany na stranu, šance ovšem nepřicházely ani na jedné straně. Po této pasáži se do první příležitosti dostali hosté, kteří začínali mít navrch. Kouřil si elegantně udělal prostor za vápnem a jeho pokus zastavilo až břevno. O chvíli později se mohla ujmout vedení Skalka, když odražený míč si našel za malým vápnem Tydlačka a dokázal ho prudce nasměřovat na branku, jenže Pokorný předvedl skvělý reflex a míč dokázal vykopnout. Určiccká záloha držela daleko více míč, domácí spíše čekali na brejky. Po třiceti minutách kromě dvou tutovek ale dalších šancí moc nebylo. Brankový účet otevřel Kouřil. Dokázal vybojovat míč a rozehrát kombinaci. Ta skončila u něj a kapitán si věděl rady. Obránce poslal na opačnou stranu a za vápnem trefil bodlem na zadní tyč – 0:1. Chvíli poté předvedl hostující Muzikář velmi ostrý faul, který sudí ocenil žlutou. Pět minut před koncem poločasu si našel balón Pospíšil za vápnem a jeho střela skončila až za zády Glouzara – 0:2. Skalka pak mohla ještě před odchodem do šaten snížit, když nepovedený centr Enkhbaatara málem skončil v brance. Místo toho ale před poločasovým hvizdem potřetí udeřili hosté. Muzikář si ve vápně věděl rady a Glouzar vytahoval míč potřetí z branky – 0:3.
Do druhé půle se čekalo, co vymyslí domácí družina. Jenže „béčko“ Určic kontrolovalo hru a nikam se nehnalo. Navíc se mezi střelce mohl zapsat hostující Hudský, jenže jeho hlavička těsně minula branku. Okolí sedmdesáté minuty už se ale pohromy domácí neubránili. Nejprve se po krásné akci dostal ke střele Kadlec a pokusem na zadní tyč se nemýlil – 0:4. Za pět minut centrovaný míč z přímého kopu podběhl brankář Glouzar a Mlčoch ho už jen uklidil do sítě – 0:5. Hosty zápas bavil i nadále a chtěli přidat i další branky, Hudskému ale nebylo přáno, neboť hlavičce po rohovém kopu scházely centimetry. Kouřil zase zkoušel štěstí z přímého kopu, ohrozil však jen střed branky. V samém závěru viděli diváci také penaltu. Po zákroku na Maška sudí neváhal a pro hosty ukázal na puntík. Míč si postavil Pavlů, pokus na pravou stranu ale vystihl Glouzar a pokus vyrazil. V poslední minutě se Skalka po kombinaci dostala před hostujícího gólmana. Makoš vyslal tvrdou ránu, kterou Pokorný dokázal vyboxovat nad sebe. „To byla první kloudná akce za celý zápas,“ zhodnotil výstižně jeden z domácích fanoušků na tribuně. Po konečném hvizdu byla znát velká frustrace domácích hráčů, kteří moc dobře věděli, že tento zápas jim opravdu nevyšel. Naopak hráči určické rezervy byli samý úsměv.

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV – II. TŘÍDA – 12. kolo

FK Skalka 2011 – Sokol Určice „B“  0:5 (0:3)

Branky: 28. Kouřil, 39. Pospíšil, 44. Muzikář, 67. Kadlec, 73. Mlčoch. Rozhodčí: Landa – M. Zatloukal, T. Zatloukal. Žluté karty: 47. Donát, 70. Hýžďál – 27. Muzikář, 36. Hudský. Diváků: 88.

sestava Skalky: Glouzar – Spisar – Donát, Chlud, Sokele – Bartoník, Tydlačka, Hýžďál, Ondrejkovič – Makoš, Vrána. Střídali: Enkhbaatar, Švéda, Sedlák, Svozil, Hejda. Trenér: Stanislav Prečan.
sestava Určic: Pokorný – Kadlec, Hudský, Nakládal, Ježek – Pospíšil, Hanzelka, Mlčoch, Antoníček – Kouřil, Mašek. Střídali: Plišťák, Pavlů, Bross, Muzikář, Berčák. Trenér: Karel Vlach.

10.kolo: Skalka – Určice „B“ 0:5 (0:3), Pospíšil Miloslav, Muzikář Petr, Kouřil Jaroslav, Mlčoch Přemysl, Kadlec Josef, Němčice n./H. - Vrahovice 1:3 (1:1), Řehák Kristián – 2x Dvořák Jan, Bukovec Miroslav, Horní Štěpánov – Plumlov „B“ 8:2 (4:0), 2x Němec Libor, 2x Liška Martin, 2x Meluzín Josef, Klimeš Libor, Fojt Lukáš – Kolařík Michal, Kotlán Vladimír, Výšovice – Brodek u Pv 1:1 (0:0) PK: 5:6, Krčmář Petr – Soldán Petr, Brodek u K. - Tištín 7:1 (3:0), 2x Vičar Marek, 2x Koudelka Zdeněk, 2x Kolář David, Koudelka Petr – Hýsek Pavel, Vícov – Držovice 3:3 (1:2) PK: 5:3, Vávra Vojtěch, Trnečka Jaroslav, Humpolíček Tomáš – Kolkop Martin, Dokoupil Jakub, Srbený Jan, Kralice n./H. „B“ - Dobromilice 3:2 (2:1), Troneček Lukáš, Neoral Martin, Zatloukal Jan – Václavík Jan, Abeles Ondřej