Dobré dopoledne, dnes je neděle 29.9.2024
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným

Sobotní program nepřál účastníkům krajského přeboru. Lipová nezvládla druhý poločas v Mohelnici a po dobré první půli skončila poprvé po čtyřech kolech bez bodu. Kralice padly v Jeseníku o jedinou branku, která navíc přišla až v nastaveném čase. Aby toho nebylo málo, tak jedinou branku si navíc dali hosté sami. V nadcházejícím kole na domácím hřišti tak budou mít oba celky co napravovat.

Jako den a noc. Tak by se daly shrnout oba poločasy Lipové v Mohelnici. Zatímco první se vydařil náramně a hostující družina určovala tempo zápasu a zaslouženě vedla, druhá půle se svěřencům kouče Růžičky nevydařila a domů odjíždějí s prázdnou po čtyřech obdržených gólech ve druhé půli.
„První poločas byl z naší strany výborný, zodpovědný, bojovný výkon směrem dozadu,“ hodnotil první půli trenér Lipové Pavel Růžička. Po nádherné individuální akci Fialky na začátku zápasu se hosté dostali do vedení, které celou první půli drželi. Druhá půle už ale tak dobrá nebyla. Lipová nechávala soupeři příliš volného místa, z čehož pramenily šance a také tlak domácího celku. Ten se nakonec promítl i v branky a obrat utkání.
„Druhý poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý. Soupeř měl minimálně pět vyložených šancí po našich hrubkách. Podařilo se jim poté zaslouženě vyrovnat. My jsme se z ojedinělé šance z brejku dostali znovu do vedení, ale obraz hry pokračoval ve prospěch domácích, kteří nás jednoznačně přehrávali a naprosto zaslouženě vyhráli,“ dále poznamenal lodivod Lipové Růžička.
Po čtyřech výhrách tedy přišla porážka, kterou budou chtít hráči jistě odčinit tuto neděli před svými fanoušky proti Litovli.

PŘEBOR OLOMOUCKÉHO KFS – 12. kolo
FK Mohelnice – SK Lipová
4:2 (0:1)

Branky: 49. Pinkava, 64. Kuba, 66. Ryba, 87. Kožela – 9. Fialka, 59. Drexler. Rozhodčí: Habermann – Machala, Motal. Žluté karty: 20. Kožela, 68. Khýr – 80. Drexler, 90. Palla. Diváků: 168.
sestava Lipové: Výmola – Žilka, Takáč, Milar (80. A. Přikryl), Hrabálek – Palla, Drexler, Horák, Fialka (84. Novák) – D. Přikryl, Štěpánek (67. Dostál). Trenér: Pavel Růžička.

Clean4you krajský přebor muži
13. kolo: Želatovice – Bohuňovice 0:2 (0:1), 2x Fryčák Martin, Jeseník – Kralice n./H. 1:0 (0:0), Troneček Lukáš (vl.), Litovel – Ústí 1:4 (0:1), Tomanec Michal – 2x Šerý Daniel, Nehyba Jan, Sencovici Patrik, Mohelnice – Lipová 4:2 (0:1), Kožela Jaroslav, Ryba Daniel, Pinkava Lubomír, Kuba Roman – Drexler David, Fialka Tomáš, Opatovice – Šternberk 1:6 (0:3), Durčák Samuel – 3x Tögel Jan, Samek Marek, Hlaváček Tomáš, Zifčák Petr, Černovír – Dolany 4:0 (2:0), 2x Meissner Pavel, Zapletal Tomáš, Zachar Jakub, Velké Losiny – Lutín 3:4 (3:2), 2x Šinogl Matěj, Lazarov Ivo – Rec Michal, Skopalík Michal, Konečný Tomáš, Los Tomáš, Zábřeh – Medlov 3:3 (2:0) PK: 1:3, Žanda Miroslav, Sitta Michal, Sitta Marek – Kux Daniel, Kasal Patrik, Klabačka Radek