Příjemnou noc, dnes je neděle 28.4.2024
svátek slaví Vlastislav,
zítra Robert

Jízda Lipové pokračuje. Nováček soutěže ani nyní nepolevuje a nedlouho před zimní přestávkou se nachází ve skvělé formě. Tentokrát se podařilo svěřencům trenéra Pavla Růžičky otočit zápas s Jeseníkem. Co se však daří v Lipové, není už tak podařené v Kralicích na Hané. Ty před solidní návštěvou neuspěly se Zábřehem, zapsaly třetí porážku v řadě. Navíc opět bez vstřeleného gólu.

Na vítězné vlně se aktuálně pohupuje fotbalová loď jménem Lipová. Tým, který se teprve na jaře probojoval do soutěže, zatím překvapuje velmi dobrými výsledky, ke kterým pomáhá třeba duo letních posil Hrabálek–Holešinský. Tentokrát tomu nebylo jinak. V těžkém zápase svěřenci Pavla Růžičky uspěli, i když měli namále. Ukázali však, že utkání není konec až do závěrečného hvizdu. Právě povedeným závěrem získala Lipová tři body a z dlouhé cesty do Jeseníku mohla odjíždět spokojená.
Začátek zápasu vítězství nasvědčoval. Lipová brzy vedla. „Pro nás se utkání vyvíjelo velmi příznivě. Ve 3. minutě jsme po standardce dali gól,“ uvedl trenér. Branka ale hru hostí příliš neuklidnila, naopak povzbudila Jeseník, aby přidal. „Fialka měl stoprocentní šanci, ale nedal. Pak jsme bohužel dostali gól, ale díky šťastné teči o zeď jsme ze standardní situace šli znovu do vedení,“ popisuje drama Růžička.
Druhý poločas pak byl také jako na houpačce. Zprvu to vypadalo na triumf domácího celku. „Zmáčkli nás a vyrovnali, měli i další šance,“ poznamenal Pavel Růžička. Nicméně remízu jeho svěřenci odmítli. A v poslední chvíli si vzali vedení zpět. „Deset minut před koncem utekl Holešinský a po spolupráci se Štěpánkem z toho byl gól. Je ale pravda, že to byl spíše remízový zápas,“ uznal trenér Lipové.
Utkání, podobně jako hraná ty na Hané, poznamenala nepřízeň počasí. „Jsme hodně spokojení se třemi body. Jeseník je kvalitní soupeř, navíc se hrálo za deště, který postupně sílil. Ke konci zápasu už to byl jen boj,“ okomentoval přírodní podmínky Růžička. Nakonec ale boj s živlem zvládla lépe právě Lipová. A přidala tak třetí výhru v řadě.

FK Jeseník – SK Lipová 2:3 (1:2).
Branky: 21. Bříza, 49. Vavrač – 3. Milar, 35. Fialka, 83. Štěpánek. Rozhodčí: Perutka – Brázdil, Halenka. Žluté karty: 34. Mráz – 87. Palla. Diváci: 60.
Sestava Lipové: Výmola – Hrabálek, Takáč, Milar, Žilka – Palla, Horák, Drexler (69. A. Přikryl), Holešinský (90. Novák) – D. Přikryl (54. Štěpánek), Fialka (79. Vybíhal). Trenér: Pavel Růžička.

Clean4you krajský přebor muži
Želatovice - Dolany 2:0 (1:0), Němec Pavel, Pírek Pavel (vl.), Jeseník - Lipová 2:3 (1:2), Vavrač Jan, Bříza Adam – Štěpánek Radek, Fialka Tomáš, Milar Ondřej, Litovel – Velké Losiny 1:1 (0:0) PK: 5:3, Krátký Marek – Kobza Martin, Šternberk – Bohuňovice 4:0 (1:0), Hustý Patrik, Coufal Milan, Tögel Jan, Kamas Vojtěch, Opatovice – Medlov 0:2 (0:1), Klabačka Radek, Holouš Jiří, Černovír – Ústí 2:5 (0:4), Tomčík Jaromír, Zapletal Tomáš – 2x Šnejdrla Jan, 2x Nehyba Jan, Holoubek Petr, Zábřeh – Kralice n./H. 2:0 (2:0), Lepka Martin, Sitta Michal, Mohelnice – Lutín - NEZAHÁJENO