Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 18.4.2024
svátek slaví Valérie,
zítra Rostislav
Překvapivými výsledky skončily výjezdy Hané Prostějov, Lipové i Mostkovic za svými soupeři v I.B třídě. Neuspěl ani kostelecký FC, který schytal příděl od Beňova, Vrchoslavice jen remizovaly v Radslavicích. Jásat tak mohou hlavně v Nezamyslicích, které zvládly derby a v Pivínu, jemuž třetí domácí výhra v řadě zajistila jistotu příslušnosti v krajských soutěžích i pro sezonu 2012/13.

FK Býškovice/Horní Újezd – SK Lipová 2:1 (1:0)

Branka Lipové: Spáčil.
Rozhodčí: Damek – Slota, Kubíček. Sestava Lipové: Krč – Žilka, Barák, Ohlídal, P. Koudelka (65. Přikryl) – Takáč (50. Klicpera), Macourek, Spáčil, Jamrich – Liška, Z. Koudelka (70. Barták).
Trenér: Jaroslav Ullmann.

Hodnocení trenéra Lipové Jaroslava Ullmanna:
„Terén byl celkem solidní, prohráli jsme si to sami. V prvním poločase jsme měli čtyři ložené šance, nedali jsme ani jeden gól a naopak jsme chvíli před poločasem dostali branku my. Druhý poločas jsme útočili více než domácí, vytvořili jsme si další šance, ale opět jsme po chybě dostali gól. Pak už jsme jen dokázali snížit. Byli jsme zcela jaloví v zakončování a i kdybychom hráli do půlnoci, další branku bychom nedali. Je to škoda, soupeř byl hratelný. Pokud ale nedáme šance, nemůžeme uspět s žádným mužstvem. Teď máme Želatovice a doma budeme hrát na vítězství. Chceme se s našimi diváky rozloučit třemi body.“

FC Želatovice „B“ – TJ Sokol Mostkovice 6:3 (2:2)

Branky Mostkovic: Milar, Šlambor, V. Vojtíšek.
Rozhodčí: Kaňok – Tomášek, Oulehla.
Sestava Mostkovic: Fischer – Hanák, Šmíd (65. Chmelař), Milar, V. Vojtíšek – Musil, O. Zapletal, M. Vojtíšek (75. Bureš), Kapounek – Šlambor (46. Pospíšil), Dadák.
Trenér: Jiří Kamenov.

Hodnocení trenéra Mostkovic Jiřího Kamenova:
„Jsem hrozně zklamaný z přístupu, bojovnosti, nasazení. Co předvádějí naši hráči, to je katastrofa. Je pravda, že brankáře máme až do konce sezony mimo, v obraně nám chyběl Petr Zapletal, v záloze Jansa. Staňa Šmíd hrál se zraněním, Chmelař po zranění, ale i tak naši přistoupili hodně vlažně a na druhé straně jsem ještě neviděl utkání s takovou produktivitou, jakou měli domácí. Osm střel na bránu a z toho šest gólů. To je nevídané. Hned ve čtvrté minutě jsme prohrávali 0:1, otočili jsme to na 2:1. V poslední minutě prvního poločasu jsme dostali na 2:2 a ihned po nástupu na 2:3. Vzápětí další branka na 2:4 a bylo po zápase. Nebránili jsme, nechali jsme hráče zpracovat, vůbec jim nešli do těla. Připadalo mi to, jako by to jen chtěli odehrát. Je to ostuda, protože soupeř bude zřejmě sestupovat. Mrzí mě to. Kdybychom vyhráli a Vrchoslavice zaváhaly, mohli jsme skončit třetí nebo čtvrtí. Tak možná budeme bojovat o šesté sedmé místo a po tak krásném podzimu je to věčná škoda.“

FC Beňov – FC Kostelec na Hané 8:0 (3:0)

Rozhodčí: Ráb – Bartůněk, Sigmund.
Sestava Kostelce na Hané: Jan Drčka – Hon, M. Synek, Začal, Chytil – Vyhlídal (70. R. Doležel), Grepl, Menšík, Baláš (80. Zelinka) – Walter, Konečný (55. Čonka).
Trenér: Vladimír Staněk.

Hodnocení trenéra Kostelce na Hané Vladimíra Staňka:
„Takový zápas jsem ještě nekoučoval. Góly v sedmnácté, sedmadvacáté i třicáté minutě padly po našich ztrátách míče, kdy soupeř šel do rozhozené obrany. Nabídli jsme jim to vlastní naivitou, nahrávali jsme si místo zakončení. Hrozně nám chyběl Aleš Horák, domácí byli rychlejší, běhavější, důrazní. Nestačili jsme rychle přistupovat k hráčům, oni si narazili. Pak to bylo 5:0 a v posledních pěti minutách jsme si nechali dát opět tři úplně zbytečné góly. Jirka Kamenov nedávno říkal, že Beňov patří minimálně o soutěž výš a myslím si, že by se možná ani v krajském přeboru neztratil. Od nás bych pochválil Honzu Drčku, chytl ještě další šance. Musíme zápas hodit za hlavu a chtěli bychom se s Býškovicemi rozloučit dobrým výsledkem. Hned potom totiž máme závěrečnou, tak ať nám lépe chutná.“

TJ Sokol Pivín – Tatran Všechovice 3:2 (1:1)

Branky Pivína: Přikryl 2 (první z penalty), Šišma z penalty.
Rozhodčí: Vyroubal – J. Dorušák, Krutovský. Sestava Pivína: Dostál – Novák, Přikryl, Vláčilík, R. Švéda (70. Filka) – Tydlačka, Fialka, Vrba, Šišma – Sedlák, Nesvadbík (55. Zbožínek).
Trenér: Jaroslav Svozil.

Hodnocení trenéra Pivína Jaroslava Svozila:
„Průběh utkání byl úžasný. Ve druhé minutě vedly Všechovice 1:0, z penalty jsme srovnaly na 1:1. Ve druhém poločase šli hosté z brejku do vedení 2:1, my jsme z další penalty srovnali na 2:2 a pak v osmdesáté na 3:2. Věděli jsme, že je to mančaft, který má pár hráčů, kteří prošli třetí ligou. Nechal jsem Filku sedět na lavce, na stopery jsem dal rychlejší Přikryla s Vláčilíkem. Náš gólman zachytal nejlepší zápas své kariéry. Když šlo Pivínu o všechno, uměl to podržet zákroky. Jen jednou špatně vyběhl, ale za stavu 1:2 jsme to trošinku přeskupili. Poslal jsem Vláčilíka do útoku a vzápětí jsme vyrovnali na 2:2. Stále to ale bylo málo, tak jsem poslal Filku na standardky a z propadlého balonu dal Přikryl na 3:2. Řekl jsem starostovi, že po loňské záchraně chci bustu u kostela. Letos jsem chtěl koně pod bustu, ale jelikož pan Masopust mě se sochou předběhl, chci po sobě pojmenovat pivínské nádraží (smích).“

TJ Sokol Radslavice – TJ Sokol Vrchoslavice 1:1 (0:0)

Branka Vrchoslavic: Zdražil.
Rozhodčí: Valouch – Kubíček, Lakomý.
Sestava Vrchoslavic: Jurčík – Olšanský (46. J. Fousek), Zdražil, L. Zatloukal, Novák – Spiller, Horák ml., Polášek, Lacina – T. Zatloukal (60. Hamala), Moravec (46. M. Fousek).
Trenér: Roman Šmíd.

Hodnocení trenéra Vrchoslavic Romana Šmída:
„Museli jsme trošku improvizovat, nehráli Aleš Holub ani Pavel Horák starší. Oba jsou zraněni a také Hamala měl lehčí problémy. První půlka byla vyrovnaná. Oni měli tři střely, my jsme také měli šance a rozhodčí nám neuznal regulérní gól pro údajný ofsajd při dorážce. Druhý poločas jsme je mačkali před bránou, měli jsme jasnou převahu, ale vytěžili jsme z toho jen jeden gól. Asi jsme si nezasloužili vyhrát, když jsme neproměnili tolik šancí. Oni pak po jedné střele a vyraženém balonu vedli 1:0, my jsme asi za deset minut srovnali. Měli jsme tlak, herní převahu, ale nevyužili jsme toho. Hráli jsme do plných a je těžké, když se brání v deseti lidech. Pochvalu si zaslouží gólman, vyškrábl dvě tři pěkné střely k tyčkám.“